fonradar

Eksik gün bildirimleri hakkında

Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var.
Eksik gün bildirimleri yapılırken Örneğin :personel 10 gün raporlu ise (2 veya 3 gün işveren karşılar) mantığını düşünerek sgk'ya 8 gün üzerinden yapma zorunluluğu var mı yoksa 10 gün üzerinden bildirim yapılırsa ve ekine personelin raporu konulduğu zaman sgk neden 2 veya 3 gününü karşılamadın diyebilir mi İPC'YE girer mi?

Teşekkürler,

Ynt: eksik gün bildirimleri hakkında

Aylik bildirgede kac gun eksik gostereceksiniz ?

Ynt: eksik gün bildirimleri hakkında

Rapor süresi neyse onu girin. 3. günden sonrasını sgk karşılıyor sizin ilk 2 günü karşılama gibi bir zorunluluğunuz yok tama men işverenin insafına kalmış, karşılarsınız yada karşılamazsınız ama rapor kaç günse siz tamamını girin. 10 günlük gösterin ekinde raporun fotokopisini koyun sgk size neden 2 günü karşılamadın diye bir soru sormaz İPc de kesmez.

Ynt: Eksik gün bildirimleri hakkında

Yanıtlarınız için teşekkür ederim anladım SGK böyle bir durumu sorgulamıyor bir personelim varda toplamda 6 gün calısması var 24 gun Nısan ayında eksik gün vericem ve e bıldırgede bu sekılde gosterıcem acaba 2 gunu karsılamamak bı sıkıntı yaratırmı dıye dusundum ? Birde Prime esas günlük kazancı nasıl hesaplıyor sistem Eksik günde PeKtenmi alıyor bu ucretı hesapladıgımda sanki doğru sonuca ulaşamıyormuşum gibi bir yanılgıya düşüyorum ?

Ynt: Eksik gün bildirimleri hakkında

Ayça Belis ' Alıntı:
Yanıtlarınız için teşekkür ederim anladım SGK böyle bir durumu sorgulamıyor bir personelim varda toplamda 6 gün calısması var 24 gun Nısan ayında eksik gün vericem ve e bıldırgede bu sekılde gosterıcem acaba 2 gunu karsılamamak bı sıkıntı yaratırmı dıye dusundum ? Birde Prime esas günlük kazancı nasıl hesaplıyor sistem Eksik günde PeKtenmi alıyor bu ucretı hesapladıgımda sanki doğru sonuca ulaşamıyormuşum gibi bir yanılgıya düşüyorum ?

prime esas günlük kazanç = brüt ücret / 30

cari ay prime esas ücret = aydaki gün sayısı - eksik gün * pegk