Elektronik Para Transferi Vergilendirme Nasıl Oluyor ?

Merhaba Arkadaşlar,

Kafamıza takılan ve bir türlü cevabını bulamadığımız bir soru var. Papara para dağıtma servisini kullanıyoruz, ticari papara hesabımız mevcut. Biz papara üzerinden insanlara para dağıtıyoruz, paparaya parayı banka üzerinden yüklüyoruz. Banka hesabımızdan paparanın her hangi bir banka hesabına para gönderiyoruz. Onlarda bizim papara hesabımıza parayı yüklüyorlar. Daha sonra yüklenen parayı insanlara dağıtıyoruz, dağıtma esnasında papara içerisinde bulunan ismimizle dağıtıyoruz. Parasını alan kişi, parayı çekerken papara gönderiyor banka hesabına. Papara burada tamamen aracılık yapıyor, aynı şekilde bende paramı çekerken papara bana parayı gönderiyor. Soruya gelirsek, içerde dönen paraya fatura kesilmeli mi ? Bu soruma cevap bulursanız çok mutlu olurum, 3 aydır bu soruya cevap bulamadık muhasebe ile.

Not, Papara BDDK onaylı bir Elektronik Para Transfer servisidir.

Saygılar.

Şimdiye kadar sorunu halletmişsinizdir diye düşünüyorum ancak siz neden fatura keseceksiniz ? Papara firmasından hizmet alan sizsiniz, bu hizmeti faturalandıracak olan Papara ödeme kuruluşu değil mi ?

Firma adı reklam olmuyor mu ? İçerik pazarlaması gibi bir şey mi yapılıyor ?

Bir de o kadar çok para para kelimesi geçiyor ki soruyu anlayamadım :)