Emekli Girişinde Yanlış Sigorta Tercih Bildirimi

emekli olan birisini yanlışlıkla normal girişini yaptım.. ne yapmam gerekir cezası varmı

Ynt: yanlış tercih bildirimi

Böyle bir durumla karşılaşmadım ama, sanki ben olsam,
işverenin ağzından bir dilekçede, yapılan yanlışlığı ayrıntılı olarak anlattıktan ve "SGDP tabi tutulmasının" talebi ile Müdürlüğe müracaat ederdim.

Ama, tabi Müdürlükten durumu iştişare ederek, hareket etmek daha isabetli olur...

Düzeltilebilir bir durum, ceza olmamalı diye düşünüyorum.

Not: Dilekçede Emeklilik bilgileri ve tahsis no bulunmalı.

sn. gürbüz açıkbaş,

emekli olan birisini SGDP yerine tüm sigorta kolları olarak yani normal olarak sigortalı işe giriş bildirgesi verdiğinizde veya internetten gönderdiğinizde emeklinin maaşı otamatikman kesiliyor.

bahse konu emeklinin madur olmaması için ivedilikle sigorta il müdürlüğüne durumu bildiriniz.

---------------------- 0 ----------------------------

aslına bakanlık bu tür durumlarla veya internetten gönderirken yanlış bilgi girildiğinde sizinki gibi veya işe giriş tarihinde bir hata yapıldığında aynı gün düzeltme imkanının sağlanmasına ilişkin tebliğ çıkarsa biz muhasebeciler için çok iyi olacaktır. Aylık hizmet belgesinde iptal ve ek olduğu gibi bunlarda böyle bir uygulama olması gerektiğini düşünüyorum.

yanıtımın başlığını düzeltiyorum.

sn. alliihan

o kadar cift harf varki insan okumakta güçlük çekiyor. En doğrusu Sn. ali ilhan

Merhaba,
Lütfen konu başlıklarını, konu içeriğini anlatacak şekilde seçelim. Başlığı okuyunca aklıma üniversite tercihi geldi. SSK ile ne ilgisi var diye düşündüm.