Emeklilik Sonrası İşe Giriş Yapılması Hk?

Merhaba,
Üst düzey bir yöneticimiz bu ay itibariyle emeklilikle ilgili bütün şartlarını yerine getirdi ve emeklilik işlemlerini başlatmamız gerekiyor. Fakat emeklilik sonrası yine aynı şartlarla ve hiç ara vermeden çalışmaya devam edecek.
Bu şartlarda; 28 Şubat itibariyle emeklilik nedeniyle işten ayrılma bildirgesini verdiğimde, yine aynı gün 1 Mart tarihli olarak (28 Şubat çıkış, 1 Mart giriş) ve Sigortalı Kolu 8 (SGDP) olacak şekilde işe girişini yaparsam bir sıkıntı olur mu?
Uzun süredir böyle bir işlem yapmadım, daha önce bu gibi durumlarda emeklilik sonrası tekrar işe giriş yapabilmek için Tahsis Numarası verilmesinin beklemek gerekiyor diye hatırlıyorum.
Yardımlarınızı rica ederim.

Bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
ancak sakıncaları da vardır oldu ki primlerinde sıkıntı çıktı emekli olamadı.
o zamanda geriye dönük bildirimlerinizi değiştirmek zorunda kalırsınız.
başınız ağrıyabilir.

28 şubat itibari ile çıkışını yapın ama SGDP olarak girişini yapabilmeniz için emeklilik tahsis numarası almış olması gerekiyor yani emeklilik maaşı bağlanmış olması gerekiyor. Normal giriş yaparsanız ki yapmazsınız sanırım :) bu seferde emeklilik maaşı bağlanınca emeklilik maaşı kesilir. Bu durumda siz SGDP li giriş yapabilmeniz için tahsis numarasının alınmış olması gerekiyor.

Emeklilik sırasında bir numara veriyolar ama tahsisi mi tam olarak bilmiyorum siz personeli sgdp li olarak giriş yaparken işçi giriş ekranına girdiğinizde personelin tahsis numarası çıkıyor o zaman sgdp li giriş yapabilirsiniz.

başvuru yapılırken verdikleri numaranın üzerinde tahsis numarası yazıyor.
muhtemelen ertesi günü sigorta girişi sgdp olarak yapılabilir.

Memleketimde sistem bu kadar hızlı işlemiyor :) şimdi siz personelin tc siyle sgk işçi giriş ekranına girin kimlik bilgilerinin geldiği ekranda tahsis numarası çıkıyorsa sgdp li olarak girişini yapabilirsiniz.

Normal şartlarda emekli durumdaki birine işe giriş bildirgesi verirken tarih kısmının üzerinde "***** numarası ile aylık almaktadır" diye bir ibare çıkıyor. 28 Şubat'ta çıkışı yaptıktan sonra 1 mart tarihli tekrar işe girişini yaparken bu ibare çıkmazsa ne olacak?

eklediğiniz yazı benim söylediklerimle bağdaşıyor.
sgdp seçili olarak işe giriş yaparsanız sıkıntı olmaz.
birde 170 e danışın isterseniz ne bilgi verecekler size.

Normal şartlarda emekli durumdaki birine işe giriş bildirgesi verirken tarih kısmının üzerinde "***** numarası ile aylık almaktadır" diye bir ibare çıkıyor. 28 Şubat'ta çıkışı yaptıktan sonra 1 mart tarihli tekrar işe girişini yaparken bu ibare çıkmazsa ne olacak?

Bu ibare çıkmazsa emekli maaşı bağlanmamış demektir ve bu durumda SGDP li giriş yapılamaz.