Emeklilik ve Şirket Ortaklığı

emekli olmak için ssk ya yurtdisi borçlanmasi yaptim.14.09.2009da(bugün) emeklilik dilekçemi verdim..ayni zamanda bir sirkette ortagim.15.09.2009 da (yarin)hisselerimi devredecegim..emekli maasim kesilirmi?kesilirse ne kadar kesilir?

yardımcı olursanız sevinirim..

Ynt: emeklilik ve şirket ortaklığı

Önce ort. ayrılıp sonra emeklilik için başvurmalı idiniz.

ben başvurumu yaptım.bugün işle ilişkim kesildi.yarın hisselerimi devretsem de maaşım kesilicek diyosunuz öylemi

Emekli işlemleriniz sırf bu yüzden sonuçlanmayabilir.

yanlıs anlattım galiba..benim bugün işteki son günüm.yarından itibaren emekliliğim başlayacak ve bana daha maaş bağlanmadı.yarın hisselerimi devretmeyi düşünüyorum.ticcaret odasından alacağım belgeyi de sgk ya vericem.

Emeklilik için müracaat ettiniz mi? Evrak kayıttan evraklarınızı geçirip verdiniz mi?

Evraklarınızda 14/09 itibari ile emekli olmak istiyorum yazdı fakat ortaklıktan resmi çıkış (ticaret sicile tescil edilen) tarih 15/09 olur ise 1 gün aktif çalışmanız olacağı için emeklilik dilekçeniz reddedilecek ve sizi emekli etmeyeceklerdir.

1989 dan beri ssklı olarak bir kamu kuruluşunda çalışıyorum bulgaristan göçmeniyim orada çalıştığım yılları borçlanarak ödedim 14-09 2009 emeklilik dilekçemi verdim aynı zamanda şirket ortağıyım karar defterinde ayın 11-09-2009 hisselerimi devrettim ama noterden ayın 15-09-2009 da devredecem maaş bağlamada bir sorun çıkar mı