Enflasyon Düzeltmesi (Muhasebesi) Geri mi Geliyor ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ferhat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Enflasyon Düzeltmesi (Muhasebesi) Geri mi Geliyor ?

UZMAN ' Alıntı:
Enflasyon düzeltmesi; sadece finansal tablolar nezdinde yapılmalıydı. Defterlere kayıt atılmamalıydı.502 gibi saçma bir hesap işletmelerin kucağına bırakılmamalıydı. Şu anda hangi işletmenin bilançosu düzgün sorarım size.o kadar kötü bir uygulama oldu ki firmaların bütün rasyo oranlarını altüst etti.

Merhaba,

Sayın Butterfly Effect

Benim eleştirdiğim nokta zaten 2004 yılında VUK'da yapılan düzenlemedeki hususlar. Amerikayı yeniden keşfetmek yerine direkt olarak TMS-29 uygulanmalıydı. Ben zaten bunu diyorum. Ve sizin gibi tüm konuyla ilgili meslekdaşlarıma TMS-29'u incelemelerini ve yapılan düzenlemedeki uyumsuzlukları görmelerini öneriyorum.

Saygılarımla,

Ynt: Enflasyon Düzeltmesi (Muhasebesi) Geri mi Geliyor ?

Geçenlerde bir defter götürdüm şişliye evrakların en üstüne enflasyon düzeltmesi ile ilgili evrakları koymuştum.denetmen bunlar nedir dedi.Enflasyon düzeltmesi ile ilgili dökümler Dedim hııııııı dedi :) Bunlara gerek yok olursa ben isterim dedi.3-4 ay oldu halen isteyecek.

Zamanında biz gecelerken seminer seminer dolaşıp o sayfalarca gereksiz şeyleri okurken millet sallayıp yapıyordu.

Şimdi acıyorum o zaman verdiğim onca emeğe.