fonradar

Engelli Teşvik Yönetimi

Rmuhasebe

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar kolay gelsin hepinize;

Engelli işçiler için Sgk Engelli Teşvik Yönetimi bölümünden tc kimlik numarası ile tanımlama yaparken tc den sonraki bilgileri sistem kendisi otomatik getiriyorya buradaki özür oranı örneğin % 58 ama personelin bana getirdiği engelli raporundaki oran % 65 bu şekilde olan var mı? Ne yapmak gerek, nasıl bir yol izlemeliyim? İlginç bir durum daha vardır ki vergi dairesinden aldığı vergi indiriminden yararlanabilir yazısında da farklı bir oran yazmakta. Aklım çok karıştı bilen arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum? Mesela bir de işin bordro yönü var orada kesin kes bana vergi dairesinden gelen evrakta yazılı olan oranı dikkate alıp ona göre 2 yada 3. derece engelli indirimi uygulamam mı gerekir?

Eğer gerçekte rapordaki oran doğruysa yani %65 ise raporlarla birlikte vergi dairesi ve işkura giderek özürlülük oranını düzelttirmeniz gerekiyor.

yani olay kişinin raporunun değişmesinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Özür oranı artıyo değişiyor , fakat dediğiniz gibi bu değişiklikten diğer kurumların haberi olmadığından eski bilgiler orada kalıyor. Dediğiniz yolu izlemek lazım ozaman teşekkürler.