Erken POS cihazı

Ynt: Erken POS cihazı

ZİNDAN ' Alıntı:
Yanlış bir uygulamamıdır, bilemiyorum, dediğiniz gibi tartışılır.Ama böyle bir yetkimiz olduğuunu biliyorum, kanun maddesi içinde biraz araştırma yapmak lazım sanırım

Yanlış değil Sayın ZİNDAN,

22 seri nolu SM, SMMM ve YMM Genel tebliği bu konuya açıklık getirecektir.

smmmkaraman ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:
Yanlış bir uygulamamıdır, bilemiyorum, dediğiniz gibi tartışılır.Ama böyle bir yetkimiz olduğuunu biliyorum, kanun maddesi içinde biraz araştırma yapmak lazım sanırım

Yanlış değil Sayın ZİNDAN,

22 seri nolu SM, SMMM ve YMM Genel tebliği bu konuya açıklık getirecektir.

sn karaman;
yanlış olarak düşündüğümüz yoklamanın dairede sözlü beyana göre yapılmasıdır.
yetki alıp almamak değil.

Dostlar,

Fikir ve kelime karmaşası haline gelmiş bi konu ama,Sn aykut 111 ve zindan arkadaşlarımızın adım adım anlattığı işlem bu sorunun çözümüdür.

RG Tarihi:31/05/1997 sayı:23005
22 sıra nolu sm,smmm ve ymm kanunu genel tebliği
(Figo umarım yine kopyala/yapıştır beklemezsin.)

22 sıra nolu tebliğ çok güzel diyor ama ne yazıkki uygulamayı yapan ben görmedim. yoklama olmadan yapmıyolar. illa o yoklama tutulacak ki sicile giriş yapılsın...

figo ' Alıntı:
22 sıra nolu tebliğ çok güzel diyor ama ne yazıkki uygulamayı yapan ben görmedim. yoklama olmadan yapmıyolar. illa o yoklama tutulacak ki sicile giriş yapılsın...
Ewet bence yeni keşfedilmiş bir konu oldu....Sayın figo nun anlattığı gibi durum buralarda da aynı....
Bu yetkimi kullanmaya kalksam İDARECE dışlanacağımı zannediyorum,bizim burada olay böylece oturmuş.Fakat bu yetkiyi kullanmak çok güzel ve faydalı..........İlk fırsatta üzerine düşeceğim...
Klevyeyi tuşlayan ellerinize sağlık....