Evlilik nedeni ile işten ayrılmak zorunda olan bayan

Merhabalar.Uzun zamandır foruma giremiyorum.Malum çok sevdiğim muhasebe bürosu yerine,bir şirkette ön muhasebedeyim.Bir sorunum oldu ve tekrar aranıza bilgilerinize danışmak için döndüm.Yanımda çalışan bayan arkadaş 3 yıldır a işletmesinde çalışmakta.Kendisi yeni evli (10 ay) ve işten ayrılacak.Bu arkadaşımızın işsizlik sigortası alması için ne yapması gerekiyor? Hem patronumuz çalışmasını istemiyor, hemde kendisi ayrılmak istiyor.sigortadan yararlanması için hangi yolu izlemesi gerekir?
Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Saygılarımla,
Cüneyt Kara

Ynt: Evlilik nedeni ile işten ayrılmak zorunda olan bayan

Eh nasılsa evlilik nedeniyle ayrılsa da kıdem alacak. İşsszilik alması için bari işveren tarafından fesih yapın da işine yarasın.

Merhabalar,

2 ay içinde ayrılırsa tazminatını ödemeyi unutmayın.

Not: (Evlenen Bayan İşçilerin 1 yıl içinde işten ayrılmaları halinde kıdem tazminatı ödenecektir.)

Merhaba; 24 Nisan 2009 da evlenmiş bir bayan şuan hamile ve doğum izni 5 Mayısta bitecek.. Ancak doğum izni bittikten sonra çalışmak istemiyor.. Bugün itibari ile evlilik nedeni ile istifa ettim diye noterden yazı gönderse doğum izninde olması nedeni kıdem tazminatı hak edebilir mi.? Raporlu olduğu için bu istifa geçersiz mi? olur.. İlginize bilginize teşekkürler...

İstifa tarihi olarak doğum izninin bittiği ilk mesai gününü göstermesi gerekir.

İlginiz için tşk.ler Sayın Nane..
Ancak bu durumda 1 yıllık süre aşıldığı için kıdem tazminat hakkı olmuyor değilmi?

Malesef. Şu an doğum izninde olduğu için bitene kadar ne işv. işten çıkarabilir nede işçi ayrılabilir.