Excel'de Fatura Tasarlamak

Merhabalar,

Öncelikle belirteyim kendimi ciddi şekilde çaresiz hissediyorum şu an. Home office çalışıyorum, günde maksimum 20 fatura düzenliyorum. Buna rağmen elle yazmak yorucu ve gereksiz zaman kaybı gelmeye başladı. Bu yüzden OKI ML-1120 nokta vuruşlu yazıcı sipariş ettim ve faturalarım bitince sürekli forma geçiş yaptım. Forumun ezici çoğunluğu meslek erbabı olduğu ve bu cihazlarla artık bütünleştiği için sizlere sormanın uygun olacağını düşündüm.

Şimdi elimdeki fatura A5 ve dört nüshalı. Yazıcı kurulumunu dört dörtlük yaptım birkaç ücretsiz ve ücretli muhasebe programında cetvelle ölçerek yapmama rağmen bir türlü beceremedim, zaten programlar da stabil olmadığı için ümidimi kestim. Excel'le şöyle basit bir tasarım yapıp, KDV falan hesaplatmak istiyorum. İzlediğim birkaç videoda formül mantığını anladım, bunları yapabilirim ancak faturamın birebir aynı şablonunu nasıl yapabilirim, Excel'de tasarım konusunda en ufak bir fikrim dahi yok.

Buyrun faturamın bir örneği:
http://i.imgur.com/ffIbMdN.jpg

Yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

Teşekkürler.

Excel görünüm modunu "Sayfa düzeni" ne getrin. Bu görünüm modundayken satır ve sütun ölçüleri milimetre (Excel seçeneklerinde mm olarak tanımlıysa) olarak görünür/ayarlanır.

Tekrar merhaba,

İnce ayarları yaptıktan sonra neredeyse hizalı bir şekilde bastırmaya başladım. Ancak her iki faturada bir 2-3 milim oynama yapıyor. Problem olur mu acaba?