Fatura dakikası

aday

Katkı Sunan Üye
muhasebeci aynı dakkaya 3 fatura kesmişama patron küplere biniyor aynı dakkaua 3 fatura kesip benim ipimim çektireceksin olmaz yanlış kabul edilemz bu dior.Böyle şey olurmu kanunmu var aynı dakkaya satış yapıp fatura kesemezsn diye sorun çıkar mı sizce

Ynt: Fatura dakikası

sizin bu patronda şişirdi artık bizi iyice :D

Sizin bu patron çok ince fikirli :)

demiral ' Alıntı:
Sizde bundan sonra patronunuzu kızdırmayın her dakikaya bir fatura düzenleyin ;D

Şuana kadar net bişey yazılmamış ama bu sözü tuttum

Eğer programınızla yazıcınız arasındaki bağlantı hızı dakikada 3 fatura yazdırabiliyorsa bu patronunuzu sevindirmeli 1 dakikada 3 fatura 5 dakikada 15 fatura

İrem cim soruda değil demiral ın verdiği cevabı kasteddim

siz patronun derdini anlamamışsınız. Bu kadar çok ft keserseniz kdv'ydi, geçiciydi vs vs kim ödeyecek demek istemiş. ;D

aynı dakikaya tabi ki kesilir neticede 1dk 60 saniyeden oluşuyor 20 saniyede bir fatura kesilmiş
aynı saniyeye kesebiliyosa o zaman o kişinin alnından öpmek lazım :)

İşvereniniz yersiz telaş yapıyor.Faturanın saati dakikası diye birşey yoktur.Sizörneğin dünden 5 adet irsaliye ile mal gönderip faturalarını bu sabah toplu halde kesiyor olabilirsiniz.Ya da gümrükçüler komisyon faturalarını toplu kesiyor olabilirler.Böyle bir kriter ve uygulama yoktur.İşvereninizin içi rahat olsun.Ama başka bir sebepten dolayı böyle söylüyorsa onu bilemeyiz.Saygılar.

twolf ' Alıntı:
İşvereniniz yersiz telaş yapıyor.Faturanın saati dakikası diye birşey yoktur.Sizörneğin dünden 5 adet irsaliye ile mal gönderip faturalarını bu sabah toplu halde kesiyor olabilirsiniz.Ya da gümrükçüler komisyon faturalarını toplu kesiyor olabilirler.Böyle bir kriter ve uygulama yoktur.İşvereninizin içi rahat olsun.Ama başka bir sebepten dolayı böyle söylüyorsa onu bilemeyiz.Saygılar.

+1. Ayrıca şubeli veya bölge teşkilatlı yapılanan işletmelerde firmanın kullandığı otomasyon sistemi üzerinden aynı zamanda birden fazla fatura veya evrak tanzim edilebilir. herhangi bir VUK veya TTK da aykırı hüküm bulunmamaktdır.