fonradar

Fatura İptali

aday

Katkı Sunan Üye
sık fatura iptali denetime neden olurmu belli bir iptal sayısı varmı ayrıca bazı firmalar kotta görünüyormuş bu kot nedir

Ynt: fatura iptali

Fatura iptal ettiğinizi kim nasıl tespit edecek? Kod da görünme ile ilk cümle arasında net bir bağ yok. Bu kod için kdv 84 nolu tebliği incelebilirsiniz.

Ynt: Fatura İptali

haklarında sahte ve muhteviyatı itibariyle sahte belge düzenleyen veya kullanan mükellefler ile ilgili takipler için maliye bakanlığı vergi inceleme elemanlarının yararlanabileceği bir arşiv oluşturmuş. Bahs ettiğiniz kodlama büyük bir ihtimal ile budur.

sık fatura iptali tek yönlü olarak denetime neden olmaz ama bu durum kafalarda soru işareti bırakır. Bence mecburen sık fatura iptal etmek zorunda kalıyorsanız iptal ettiğiniz faturalara iptal nedenini yazınız.

Sık fatura iptali denetime neden olur mu ? istisnai bir durum.
Ancak denetimde veya olası bir incelemede sık fatura iptali göze çarpabilir. İnceleme esnasında iptal edilen fatura için kesilen yeni fatura numarasını kurşun kalemle yazmak kafalarda ki soru işaretlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Bunun dışında iptal edilen fatura için yenisi kesilmeme durumu da söz konusu. Gözlemlediğim kadarıyla sık fatura iptali bu zamana kadar çok sorun teşkil etmedi.

İyi Çalışmalar

merhaba benm sorum bu ay 9 tane fatura ıptalı var sorun olurmuu

Merhaba benım sorum olacak.Faturanın alt nüshalarından bırı yanlışlıkla ıptal ettım.Sonra ustunu kaseleyıp fatura ıptal olmamıştır yazdım sorun olur mu

9 DEĞİL 99 da olsa sorun olmaz yeterki arkasına neden nasıl niye iptal ettiğinizi ikna edecek bir şekilde açıklayıcı olarak yazınız.Ne demek sık iptal denetime neden olur mu böyle mantıksız soru mu olur denetlenirseniz sık iptal olduğunu görürler iptal oldu diye denetim olmaz kim nereden bilecek iptali

ft üst nüshalarında (karşı tarafa verdiğiniz) "iptal" yazmıyor ise ve kayıtlarınıza aldı iseniz sorun olmaz.