Fazla Çalışma İzni

MRB ARKADAŞLAR. İŞCİLERİN YAPTIKLARI FAZLA MESAİLERİ GÖZTERMEK İÇİN NELER YAPMAMIZ GEREKLİ? YANİ FAZLA ÇALIŞMA İZNİ FALAN ALINACAK MI ÇALIŞMA BAKANLIĞINDAN. GÜNDE KAÇ SAAT GÖZTERMEM GEREK . PAZAR MESAİSİ NE KADAR GÖZTEREBİLRİM? BU MESAİLERİ YANSITMAK İÇİN ÇALIŞMA BAKANLIĞINDAN İZİN ALMAK GEREKİR Mİ? ACİL CEVAP BEKLİYORUM.

Başlık açarken ve mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız. Forum Kurallarını okuyunuz.

FAZLA ÇALIŞMA İZNİ

Fazla Çalışmalarla ilgili yönetmelik var aradıkların hepsini orda bulabilirsin,
Alomaliye / Yönetmelikler
Çalışma Müdürlüğünden izin alma kalktı..(Gerek yok) ama dediğim yönetmelikte kurallara uyman lazım..
İzini (muvafakname)'yi işçiden alman lazım..(En az yılda 1 kere)

FAZLA ÇALIŞMA İZNİ

Merhaba ;

İlgili yönetmelik için ;

http://www.alomaliye.com/calisma_sureleri_yonet_060404.htm

Madde 0009: Fazla Çalışma Yaptırılacak İşçinin Onayı

Fazla çalışma ve fazla sürelerle çalışma yaptırmak için işçinin yazılı onayının alınması gerekir. Zorunlu nedenlerle veya olağanüstü durumlarda yapılan fazla çalışma ve fazla sürelerle çalışma için bu onay aranmaz.

Fazla çalışma ihtiyacı olan işverence bu onay her yıl başında işçilerden yazılı olarak alınır ve işçi özlük dosyasında saklanır.

Kolay gelsin.

Ynt: Fazla Çalışma İzni

merhaba ben fazla çalışma ile ilgili bilgi ve yardım almak istiyorum,

benim çalıştığım işyeri bizlere şöyle bir yazı imzalatmak istiyor ,bu yazının kanuna bir aykırılığı varmıdır,

.............HASTANESİ DİREKTÖRLÜĞÜ'NE

.............Hastanemizde yapılan işingereği ve diğer nedenlerden dolayı 2010 yılında ihtiyaç duyulması halinde fazla çalışma ve fazla sürelerle çalışma yapmayı, yine aynı nedenlerden dolayı Hafta Tatili,Genel Tatil ve Ulusal bayram günlerinde çalışma yapmayı kabul ediyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad:
T.C.Kimlik No:
Lokasyon:
Adres:
Telefon:
Tarih:
İmza:

formun böyle yazılmış olması uygunmudur.yoksa farklı mı yazılması gerekmektedir.

yardımcı olursanız çok memnun olurum , teşekkür ederim,

iyi çalışmalar.

Ynt: Fazla Çalışma İzni

her firma kendine göre farklı formatlar kullanıyor .
bildiğim kadarı ile genel olarak bir taslağı yok sizin gönderdiğinizde kullanılanlarla hemen hemen aynı ..
sadece f.mesai ücreti ile ilgili birşey yazmamışlar belki o eklenilebilir ..