Fiş Kesmeye Usulsüzlük Cezası

Merhaba,

4 Mart 2009 Çarşamba günü Beko 100 TR yazar kasa aldım ve servise aktarması yapıldı 5 Mart 2009 Perşembe günü saat 16:15'te yetkili servisten yazar kasayı teslim aldım ve evraklarını hazırlamak için muhasebecimde işlemleri yaptırdım. Bunların ardından saat 16:50'ye geldiğinden vergi dairesine gidemedim. Muhasebecim bana 6 Mart 2009 Cuma gününden itibaren yazar kasadan fiş kesebileceğimi söyledi ve müşterilerime yazar kasadan fiş kestim.

6 Mart 2009 günü vergi dairesine gittiğimde açılış fişinin 5 Mart olduğunu ve 6 Mart'a ait 2 numaralı fişi getirmemi söylediler bende kendilerine müşterilerime fiş kestiğimi söyledim (gün içerisinde 11 fiş kesmiştim) ve bana ceza yazacaklarını söylediler meğer fiş kesmemem gerekiyormuş. Tekrar dükkana gelerek yeni departman fişi kestim ve vergi dairesine götürdüm hem 140 TL usulsüzlük cezası yazdılar hemde saat 16:30'da mesaiyi bırakan müdür ve müdür yardımcısı yüzünden levham yine onaylanmadı.

Bu konuda ben hakkımı nasıl arayabilirim ? Vergi mahkemesine başvursam bir sonuç alırmıyım ? Herşeyi usulüne uygun yapmaya çalıştıkça bir açığımızı yakalamaya çalışıyorlar yazık günah 140 TL boş yere para vereceğim ben o fişleri keyfimden kesmiyorum bu devlete vergi vermek için kesiyorum yazıklar olsun.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Ynt: Fiş kesmeye usulsüzlük cezası

Kurallar vergi kanunları ile konur ve levha alınmadan fiş kesilemez, kesilsede geçerli değildir.

Ynt: Fiş kesmeye usulsüzlük cezası

Vergi levham var 2 Mart'ta aldım ÖKC levhası için de her şey 5 Mart'ta hazırlandı mesai saatinin sonuna kadar işlerinin başında durmadıkları için onayı 6 Mart'a bırakmak zorunda kaldım o yüzden ceza yedim. 6 Mart'ta da saat 16:30 da dairede ne müdür kalmıştı ne müdür yardımcısı yine onaylamadılar ve Pazartesi gününe sarktı. Vallahi rezillik billahi rezillik ya hem işlerinin başında durmuyorlar hem ceza yazıyorlar fiş kessek suç kesmesek suç.