Fiyat Farkı Faturasında

Ynt: Fiyat Farkı Faturasında

fiyat farkı malın fiyatı ile ilgilidir. Malın taşınması olayı olmadığı için İrsaliye düzenlenmez.

Eğer fatura üzerinde fiyat farkının muhteviyatı detaylı açıklanmamışsa fatura ekine detaylı bir çalışma koymak gerekecektir.

faturanın üzerine yalnızca "fiyat farkı" yazmak yetersizdir.

İrsaliyesiz fatura, detay listesiz fiyat farkı faturası olmaz.

Fiyat farkı faturasına ".. tarih... sayılı fatura için fiyat farkıdır" açıklaması yazılır.

Üstad,

Fiyat farkının açıklamasını fatura değil de fatura nevi bazında yapmak daha doğru olmaz mı?

Bir faturada satılan değişik ürünlere değişik oranlarda ve tutarlarda fiyat farkı kesilmiş olabilir. Bu durumda muhasebekaydını etkileyecektir.

sayın nguroy kullanıcısınında belirttiği gibi fiyat farkının ait olduğu fatura tarih ve sayısının faturada bulunması gerektiği kanaatindeyim. sizin belirtmiş olduğunuz fiyat farkının emtialara dağılımı konusunda ise faturaya yapılabilecek bir erk çalışma sayfasında belirtilmesinin doğru olabileceğini düşünüyorum. iyi çalışmalar.

nguroy ' Alıntı:
Fiyat farkı faturasına ".. tarih... sayılı fatura için fiyat farkıdır" açıklaması yazılır.

bende sayın nguroy'a katılıyorum.

M_Schumacher ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:

bende sayın nguroy'a katılıyorum.

Bence mal listesi daha önemli,

Ve gerekçem de aşağıdaki sorunun çözümündedir.

Listesi olmayan bir fiyat farkı faturasını nasıl bir madde ile kayda alırsınız?

fiyat farkı faturası kesiliyorsa benim kanaatim

emtiaların çeşitlerinin faturada belirtilmesidir. nedeni ise kdv yönünden herhangi bir terslik olmaması.
Ayrıca bir liste yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
Arkadaşların belirttiği gibi hangi faturaya istinaden kesildiğide belirtilmelidir.
Herkese iyi çalışmalar

Liste olmazsa olmaz. Hatalı kayıt yaparsınız matrah farkı çıkar.

Nasıl mı?

Mal satılmış ise fiyat farkı gelir kalemidir.
Mal stokta ise fiyat farkı aktif kalemidir.