Flv uzantılı dosyaları, avi formatına dönüştürmek istiyorum.?

• Konbuyu başlatan İrem35
  • Başlangıç tarihi
İ

İrem35

Ziyaretçi
Merhaba,

FLV uzantılı dosyaları MP4, AVI gibi uzantılı dosyalara dönüştürmek istiyorum.
bunu yapmak istememdeki neden ise, FLV uzantılı dosyaları açtığımda maalesef ileri geri, istediğim yeri tekrar izlemek istediğimde böyle bir özelliğinin olmaması. Her defasında imlec başta duruyor, bunu çözmek istiyorum, bu nedenle bu FLV uzantılı dosyaları avi,mp4 dosyalarına dönüştürmeliyim..

bilgisayarımda free FLV converter programı var ama buda başka sitelerden video indirdiğimizde devreye giriyor, bilgisayardaki mevcut FLV uzantılı dosyaları dönüştüremedim..

Bu konuda bilgisi olan var mı?
Nasıl dönüştürebilirim bu dosyaları.. ne denediysem olmadı bitürlü..

Ynt: flv uzantılı dosyaları, avi formatına dönüştürmek istiyorum

gomplayer de convert etmeden seyredebilir, ileri geri alabilirsin

Total Video Convert programını tavsiye ederim. Hem ücretsiz hemde çok kullanışlı ve oldukça iyi bir program çeviri yaparken birçok seçenein oluyor divx,xvid,dvd,hd v.s.

sayın irem

flv dosya sistemi 1994 yılında çıkmış olup animasyon işlerini görünütülemek için kullanılan farkıl sıkıştırma methodlarına sahip dosya sistemidir.

internetin yaygın olduğu dönemde flas player sisteminde hem hız hemde düşük boyut için kullanılan dosya
da görüntü kalitesi 320*240 piksel yani 19' bir ekranda 2 kartvizit boyutunda alan kaplamaktadır

sen bunları tekrar avi formatına veya başka bir formata çevirirsen dosya boyutları çok yükselicek ve kalite iyice düşecektir yani bir ilerletme sorunu nedeniyle hem zaman kaybedeceksin hemde boşuna uğraşacaksın

fatihcavus ' Alıntı:
sayın irem

flv dosya sistemi 1994 yılında çıkmış olup animasyon işlerini görünütülemek için kullanılan farkıl sıkıştırma methodlarına sahip dosya sistemidir.

internetin yaygın olduğu dönemde flas player sisteminde hem hız hemde düşük boyut için kullanılan dosya
da görüntü kalitesi 320*240 piksel yani 19' bir ekranda 2 kartvizit boyutunda alan kaplamaktadır

sen bunları tekrar avi formatına veya başka bir formata çevirirsen dosya boyutları çok yükselicek ve kalite iyice düşecektir yani bir ilerletme sorunu nedeniyle hem zaman kaybedeceksin hemde boşuna uğraşacaksın

Arkadaşın yaptığı çok doğru ve mantıklı bir açıklama. Ama illede çevirmek istiyorsan Total Vide Converter i tavsiye ederim.

internette kullandığın herhangi bir arama motoruna

flv player yazıp standart flv playerlerden herhangi birini indirebilirsin
bunlar sadece flv uzantılı dosyaları çalıştırır

media player, gom player, bs player , xing player , vs media oynatıcıların

mantıkları dvd, mpg , avi fortmatlarına göre hazırlandıkları için

çoğu flv, fla, mp4 , wmw, formatlarında sıkıştırma kodunun farkına göre
filimi ileri geri alma işlemini yapamıyorlar

Birde eğer bilgisayarda izliyorsan K-lite Codec Pack ini yüklemeni tavsiye ederim. bütün uzantıları açıyor ve sorunsuz izleyebiliyorsun ileri geri sarmalarda sorunsuz.

Selamlar İrem hanım
PC'nize klite codec programını kurunuz.Bu programın media player classic adlı bir video oynatıcısı var. Bununla çok rahat izleyebilirsiniz.Ayrıca birde vlc player programını yükleyiniz.Vlc player her türlü dosyayı açtığı gibi,download bitmeden izlemek istediğiniz videonun indirilen kısmınıda izlemenizi sağlar.
Saygılar.

arkadaşlar kodec paketleri

sadece şıkıştırılmış

avi formatlarını

dvd den çevrilen tek bir cdye sığan divx

formatlarını

blueray disklerden cevrilen mk* uzantılı dosyaları

sony flimlerinin mp4

sıkıştırmalarını

aplle nin kullandığı mov uzantılı dosyaların şıkıştırılmış olanlarını

izleye bilmeniz için gereklidir

normal cd dvd mpeg mpg avi flv swf formatlarındaki dosyaları izlemek için kodec paketlerine gerek yoktur

bilgisayar sektörüne cevirdik galiba işi

K-lite Codec PAct ı yükle sorun kalmaz.

Ynt: Flv uzantılı dosyaları, avi formatına dönüştürmek istiyorum.?

cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim..
Dediklerinizi uygulayacağım.
çok mersi tekrar ;)