Forum Kategorileri

Forum Kategorilerinde Yeni Düzenleme Gerekiyormu?

• Evet gerekiyor.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır gerekmiyor.

• Farketmez.

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tamer Başkan

Tanınmış Üye
Merhaba,
Sayın "HResources" bir başka başlık altında forum kategorileri ve aynı konuda bir çok başlık açılmasından, forum kirliliğinden şikayet etmişti. Bu benide uzun süredir rahatsız ediyordu. Hatta kilitlediğim ve sildiğim mesajlar nedeniyle birçok özel mesaj alıyorum. Bu konuyu gündeme getirdiği için HResources arkadaşımıza teşekkür ederim.
Konuyu "Admin" ile görüştüm. Eğer teknik bir sorun olmazsa ve eski mesajları yeni oluşturulacak kategorilere taşımada sorun çıkmayacağını tesbit edersek vede en önemlisi bu işlemleri forumu kapatmadan yapabileceksek konuya sıcak bakılıyor.
Ben kendilerine aşağıda verdiğim örnek forum ve kategori listesini gönderdim. Sizlerde, bu listede gördüğünüz gibi kategorilere ayrılmış bir forum görmek istiyorsanız (veya istemiyor olsanızda) anketimizi yanıtlayın. Vereceğiniz oylar, alınacak kararda etkili olacak. Gönderdiğim listede eksik ve hatalı gördüğünüz bölüm varsa onlarıda mesaj olarak ekleyebilirsiniz.

Önerdiğim Forum ve Kategoriler
Kod:
Vergi Mevzuatı (Ana Grup) 
-----Vergi Usul Kanunu 
-----Gelir Vergisi Kanunu 
-----Kurumlar Vergisi Kanunu (muhasebe'nin önerisi)
-----KDV 
-----Diğer 
Sosyal Güvenlik Mevzuatı (Ana Grup) 
-----SSK Mevzuatı 
-----Bağ-Kur Mevzuatı 
-----İş Kanunu Mevzuatı 
-----İnsan Kaynakları (HResources'ın önerisi) 
-----Diğer 
Ticaret Mevzuatı (Ana Grup)  
-----Türk Ticaret Kanunu 
-----Borçlar Kanunu 
-----Diğer 
Diğer (Ana Grup) 
-----Stajyer Sorunları (Ogün Güneş'in önerisi) 
-----Bilgisayar  (Ogün Güneş'in önerisi) 
-----SMMM Mevzuatı ve Sorunları (CANBOLAT'ın önerisi) 
-----Diğer

Rev.1 Sayın "muhasebe" nin hatırlatmasıyla "Kurumlar Vergisi" eklendi.
Rev.2 Sayın "Ogün Güneş" nin önerisiyle "Stajyer Sorunları" ve "Bilgisayar" eklendi.
Rev.3 Sayın "CANBOLAT" ın önerisiyle "SMMM Mevzuatı ve Sorunları" eklendi.
Rev.4 Sayın "HResources" ın önerisiyle "İnsan Kaynakları " eklendi.

Not : Lütfen anketi yanıtlamayı unutmayın.

Merhaba ;

Kategorilere ayrılmış forumun daha güzel olacağını düşünüyor ve destekliyorum.

Vergi Mevzuatı altında Kurumlar Vergisi Kanunu olmasını da öneriyorum.

İyi ki bu forum var. Emeği geçenlere en içten teşekkürlerimi de sunuyorum.

Kolay gelsin.

Tamer Başkan' Alıntı:
Eğer teknik bir sorun olmazsa ve eski mesajları yeni oluşturulacak kategorilere taşımada sorun çıkmayacağını tesbit edersek vede en önemlisi bu işlemleri forumu kapatmadan yapabileceksek konuya sıcak bakılıyor.

teknik bir sorun çıkmaz ancak bu işlem süresince forumu kapamatmanız işin daha sağlıklı olmasını sağlar ki bir gecede biter

stajyerler içinde bir bölüm açılabilir şu an ki diğer bölümü içerisinde stajla ilgili çok fazla başlık var, ikinci olarak bilgisayar kullanımı ile ilgili de bir bölüm olabilir tüm üyelerin vazgeçilmezi olan office programları ile ilgili paylaşım yapılabilir

Sn.Tamer BAŞKAN ,

Uygulama açısından ve foruma katılan arkadaşlarında rahatlıkla ulaşabilecekleri dilekçe ve form örnekleri vb. eklenebilir mi?

iyi çalışmalar .

Sayın Tamer Başkan;

Meslek mensuplarının idare ile yaşadığı sorunlar ve çözüm yollarının tartışılacağı bir bölüm eklenebilir.

Saygılarımla.

Merhaba,

Öncelikle belirtmeliyim ki, başta Sayın Başkan ve tüm arkadaşların önerimi dikkate alıp, gerekliliğinin yapılmasına başlanması yolunda adım atılması beni sevindirdi.

Eeeee malümunuz ben bir İnsan Kaynaklarçı olarak, SSk Bölümünün içerisinde İNSAN KAYNAKLARI alt bölümünün olmasını istiyorum.

Çünkü, günümüzde yurt dışında %70 varan bir oranla gelişimini tamamlayan bu meslek, artık İnsan Mühendisliği olarak işliyorken, yabana atmamız gerekir. Aramızda aynı görevi paylaşan birçok arkadaş var. Bazı konuların bu çatı altında toplanması daha kolay ve pratik bilgi alışverişini sağlayacağı düşüncesindeyim.

Teşekkürlerimi sunar, iyi çalışmalar dilerim.

Kolay Gelsin.

Selamlar

Sayın Tamer Başkanım.

Anladığım kadarıyla konu çıkış mecrasıyla uzantısı biraz farklılaştı. şimdi çok sorulan soruları genel cevaplarıyla üstbaşlık olarak sabitlemekten başladı, sonra forum değişik konu başlıklarına bölünmesine gitti.

şu ana kadar gelen genel eğilimde bu yönde anlaşılan. öncelikle şunu belirteyin Alomaliye forum öyle de güzel böyle de güzel benim için :D

YALNIIZ şu hususları gözden ırak etmemek luzumunu hissediyorum. şu anda üç (3) ana katogoride forum başlığımız var. ve genel olarak günde ortalama yeni 10-15 konu açılıyor. ve de gün içerisinde 2300 kusur üyemiz olmasına karşın kayıtlı ve misafir olmak üzere gördüğüm itibariyle azami 20 ya da 25 kişi aynı anda forumda oluyor.bu tirbülans, akıcılık, veya devridaim olarak toplam kaç kişi bilemiyorum.....

ancak toplamda yeni 10 bilemedin 15 başlık açılan forumumuzda kendi içlerinde 4'er hatta 5'er alt başlık açmak konulara ulaşmak noktasında, forumu gezmek pratikliği açısından iyi olmayacağı kanısındayım.

ve de bazı sorular var ki; hem gelir vergisini hem kdv'yi ilgilendiriyor. efendim kimi sorular hem ssk mevzuatına giriyor, hem iş kanuna. şimdi bu konuları değil moderatörler, forumdaşlar nasıl tesbitini yapacak :roll: :roll:

ama denildiği gibi çok çok gelen sorulardan belli başlıları üstbaşlık yapılması faydalı olabilir. kabul.

tekrar ifade ediyorum, bence alomaliye herhaliyle güzel.bir yeni arkadaşımızın dediği gibi okul adeta.

çıkacak kararınız herne yönde olursa olsun, şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum..

saygıyla

merhabalar;
sayın başkan formun düzenlenmesi sadeleşmeyi sağlayacaktır. sorulara ve bilgilere daha yakın olacağız. bence iyi bir çalışma olur. kolay gelsin.

selam ve saygılarımla;

Herkese Merhaba,
Konu hakkında görüş bildiren ve ankette oy kullanan herkese çok teşekkür ediyorum. Sonuçların yönetim tarafından tartışılması için konuyu kapatıyorum.
Fakat ankete katılımın bu kadar düşük olmasının beni çok şaşırttığını belirtmek istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...