forum kuralları

• Konbuyu başlatan konsilyer
  • Başlangıç tarihi

forum kuralları oluşturulmasını gerekli görüyormusunuz?

• evet gerekli görüyorum

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır bence gereksiz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Sayın Admin ;

12.7 - 19.7 yaptığım kısa süreli bir tatil dolayısı ile kaçırdığım yazıları bugün sabah 11 .00 de başladım okumaya ve biraz önce bitirebildim.

Söylemek istediğim konu bir önceki mesajımın aynısıdır.

Dikkat ederseniz SAYIN ADMİN başlıklı bile bir çok başlık olduğudur.Ama ben bu başlık altına yazmayı doğru buluyorum.

Arama motoru hiç kullanılmamakta ve forumu iyi takip ettiklerine inandığım bazı dostlar tarafından da kendilerine küçük uyarılar yapılmaktadır.Örnek: Sn KUM , Sn ARSLAN

Bir meslekdaşımın yazdığı gibi bu forum benim de 2. bürom gibi oldu. Bir nevi alışkanlık yaptı da diyebilirsiniz. Siz zaten kimin ne kadar sayfada kaldığını nereleri ziyaret ettiğini görebiliyorsunuz.

Teknik bilgim hiç olmadığından olup olamıyacağı konusunda da yorum yapmak istemiyorum.Ama yine de ;

Bir uyarı penceresi ni ya da sizin uygun gördüğünüz bir şekilde önlem alınması önerimi yinelemek istiyorum.

Kolay gelsin.

Sayın Muhasebe,

Önerinizin uygulanabilirliği mümkünse hepimiz adına bu çok sevindirici olur diye düşünüyorum.
BİZİM forumumuzda bu uygulamayı görmek; isteğimizi iletmek ve desteklemek dışında ayrı bir mutluluk verecektir bizlere....

Size ayrıca çok teşekkür ediyorum...

ve herkese iyi çalışmalar diliyorum.

sayın muhasebe, ben önerdiğiniz şeyi tam anlayamadım biraz teknik bilgim var daha açık anlatabilirseniz sayın admin bu mesajı okuyana kadar kendimce yardımcı olmaya çalışabilirim

Merhaba ;

SSK nın sayfasına girildiğinde peşpeşe açılan uyarı pencerelerini örnek vermek istiyorum. Belki aynı şeyler değil ama aklıma gelen ilk örnek SSK sayfası.

anladım dediğinizi bu mümkün yapılabilir ancak onda ne yazacak ? o yönteme başvurmadan başka çözümler de var, akşam evden tekrar giricem , iyi akşamlar

Merhaba ;

Sn Editör'ün FORUM ÜYELERİNİN DİKKATİNE başlıklı ve sabitleyerek açmış olduğu forumda yazılanlar ve ilave olarak da arama motorunun kullanılmasının mesaj kirliliğini önleyeceği uyarısı v.s.gibi.

evet sayın muhasebe dediklerinize katılmamak elde değil konuyu hem ben daha net anlamış oldum hem diğer alomaliye.com üyelerininde anlaması daha rahat oldu :lol: umarım bu kadar açık yazılan bir konu adminden destek görür

Merhaba :

Site yöneticilerine çok teşekkürler.

Umarım bundan sonra foruma yeni girenler ya da biz eskiler her bölümün başında sabitlenen FORUM KURALLARI'nı okumadan işlem yapmayız.

Bütün bunlar forumun güzelliğini , sadeliğini ve güncelliğini korumak için.

Bu arada kuralların bütün maddelerini de destekliyorum.

Bir kez daha teşekkürler.

Saygılarımla.

Teşekkür

Merhaba,

Sayın Site Yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.

Bu konuda gerekli hassasiyet ve çaba gösteren herkese tekrar teşekkürler....

Re: Teşekkür

admin fast' Alıntı:
..............

Forumumuz hakkında yapıcı eleştirileri herzaman yapabilirsiniz.Fakat anlamsız, gereksiz ve küfür içeren eleştirilerinizi kendinize saklayınız.

.....................................

arkadaşlar. herşey iyi güzel. elbettek özellikle toplum içerisinde yaşıyorsak bazı kuralların olması ve bizimde buna uymamız gerekir.

yalnıııııız.

Sayın admin. yukarıda ki cümle bence maksadı aşan bir cümle olmuş. bu uyarılar forumda yaramazlık yapan bazı kişilere söylense olabilir ama genel bir yazıda herkese seslenen bir yazıda; örneğin burada yazı yazan büyüklerimize de üstatlarımıza da dahil (ismen zikretmek istemiyorum) herkese yazılan yazı da ;gereksiz anlamsız ve ....içeren mesajlarına kendinize sakla söylemi bence olmadı..

umarım sayın forum yöneticileri kdv ve muhtasar da yorulduğumuz bu günler de bu eleştirimi yapıcı olarak değerlendirirler.

saygıyla....

evet admin e ve değerli forum üyelerine duyarlılıklarından ötürü teşekkürler ancak forum kuralları yetmez bu birinci aşama :oops: nasıl ki kanunları yapmak tek başına bir anlam ifade etmiyorsa kuralların da kanunlar gibi takipçileri olmalı esas mesele burda ama ben inanıyorum ki artık forumumuz daha güzel olacak

Merhaba ;

FORUM KURALLARI adı altındaki başlık çok daha yeni olmasına rağmen görünen o ki arkadaşlar bu mesajı hiç okumuyorlar.

Sn Admin silineceğini uyarmasına rağmen halen aynı konuları içeren başlıklar açılmaya devam ediliyor.

Acaba her açılan başlığı yanıtlamasak ,arama yapmasını tekrar tekrar önersek belki biraz daha olsun caydırıcı olabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

eğer forum üye kaygısı taşımıyorsa, nitelikli olsun ama az olsun anlayışı hakim ise her bölüme moderatör alımı yapılıp forumdaki konuların takibi yapılabilir, foruma sahip internet sitelerinin tamamında yöntem budur, admin genel koordinasyonu sağlar moderatörler ilgili oldukları bölümde, bölüm içi başlıkları takip edip belirli bir düzen içerisinde gitmesini sağlarlar
örnek veriyorum
sürekli sorulan bir konu olsun, fatura düzenleme süresini örnek alalım eğer konu daha önce cevaplanmış ise moderatör açılan yeni başlıkta eski başlığa atıfta bulunarak , nedenini yazarak konuyu kitler böylelikle yeni kullanıcılar kitlenen başlığı görür merak eder nedenini okur ve öğrenir, konulan kurallar ne olursa olsun uygulanmazsa, üyeler örnek uygulamaları görmezler se forum kurallarını okumama gayreti içindediler çünkü üye öncelikle verme değil alma çabası içindedir ve forum kurallaını okumak onun için zaman kaybıdır, emin olun forumun üye sayısı arttıkça bu problemler daha da artacak bence forum kurallarının konulmasında bile gecikildi ki forum kurallarının açıkları da var ama herşeyin zamanla daha iyi olacağına inanıyorum, bir ufak hatırlatma daha yapayım bir forum sitesi var üyeleri 16-23 yaş arası yaklaşık 20.000 den fazla üyeleri var herşey oturmuş , alomaliyeye üye olanların yaşları yukarıdaki yaş grubundan büyük ise ki büyüktür bilinç düzeyi de fazladır o halde bu bir sistem sorunudur bilinç değildir, sistem oturana kadar bu sorunların artarak yaşanacağına inanıyorum temennim bu aşamada üye kaybının olmaması yönündedir, umarım kimse yazımı yanlış anlamaz hepinize başarılar dilerim, admine de sabırlar dilerim

Re: Teşekkür

heerdeem' Alıntı:
admin fast' Alıntı:
..............

Forumumuz hakkında yapıcı eleştirileri herzaman yapabilirsiniz.Fakat anlamsız, gereksiz ve küfür içeren eleştirilerinizi kendinize saklayınız.

.....................................

arkadaşlar. herşey iyi güzel. elbettek özellikle toplum içerisinde yaşıyorsak bazı kuralların olması ve bizimde buna uymamız gerekir.

yalnıııııız.

Sayın admin. yukarıda ki cümle bence maksadı aşan bir cümle olmuş. bu uyarılar forumda yaramazlık yapan bazı kişilere söylense olabilir ama genel bir yazıda herkese seslenen bir yazıda; örneğin burada yazı yazan büyüklerimize de üstatlarımıza da dahil (ismen zikretmek istemiyorum) herkese yazılan yazı da ;gereksiz anlamsız ve ....içeren mesajlarına kendinize sakla söylemi bence olmadı..

umarım sayın forum yöneticileri kdv ve muhtasar da yorulduğumuz bu günler de bu eleştirimi yapıcı olarak değerlendirirler.

saygıyla....

Merhaba,

Forum kuralları sabitlendiği ilk saatten itibaren, okuyup dikkatimi çeken bir maddeydi bu..
Ancak insanın alınganlık yapası geliyor hele de Sayın Admin e hitaben birşeyler yazanlardan biri olarak....

Sayın Admin; forum kurallarına bu maddeyi ekleyerek bu durumda gerekli-gereksiz, anlamlı-anlamsız ayırımını yapan siz olduğunuza göre biz de yaramazlık yapanlardan oluyor muyuz olmuyor muyuz?

İzninizle, kişilik hakkımı kullanarak düşüncemi yazmak istedim...

Herkese saygılarımı sunuyorum,

sayın admin

sizin bu önemli hatta çok temel noktada ki sessizliğiniz üzülerek söylemeliyim ki beni de sessizliğe itecek....!!!!!

saygıyla!!...