Forum Yetkililerine,

HResources

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Bazı konular sürekli olarak tekrarlanmaktadır. Bence konu grupları yaratsanız iyi olur, çünkü benzer konular kişiler ve zamanlar farklı olarak sürekli tekrarlanıyor.

Örneğin, Emeklilik Hakkında, Kıdem Tazminatı Hakkında vs. vs. diye başlıkları üst tarafta sabitleyip, bu şekilde tek bir çatı altında toplanacağı düşüncesindeyim.

Kolay Gelsin.

vakti zamanında önerdim ama destek görmedi bakalım bu sefer nolacak
+1

Aynen katılıyorum. Vakit kaybını ve yeni üyelerin daha kolay cevap bulmasını sağlar diye düşünüyorum. Bence de önemli ve yapılması gereklidir.
Saygılarımla ....

Merhaba,
Sorun sadece Sosyal Güvenlik ile değil tüm forumlarla ilgili olduğu için "Diğer" bölümüne taşımayı uygun gördüm.

Bu arada aynı konuda birden fazla mesaj gönderildiği konusunda hemfikir olduğumu belirtmek istiyorum. Tüm arkadaşların yeni başlık açmadan önce Arama Motorunda bir araştırma yapmaları durumunda, bu kadar (üstelik üyelerin dikkatini çekecek kadar) sorun olmayacağını düşünüyorum.

Bu arada bazı özellikle yeni üyelerin forumu kullanmayı bilmediğini (mesaj ekleme, dğiştirme v.s. anlamında) müşahade ettim. Bu arkadaşlarımız bir cümle eklemek için ya yeni mesaj yazıyor yada yeni başlık. Belkide forum kullanımını anlatacak bir sabit başlık açmak buna çözüm olabilir.

+1 katılıyorum bende
Moderatorlerımız Konularla ilgili sabitlenecek detaylı ve açıklayıcı mesaj, makale alamıyor olabilir diye düşünüyorum.

Tamer Başkan' Alıntı:
Merhaba,
Bu arada aynı konuda birden fazla mesaj gönderildiği konusunda hemfikir olduğumu belirtmek istiyorum. Tüm arkadaşların yeni başlık açmadan önce Arama Motorunda bir araştırma yapmaları durumunda, bu kadar (üstelik üyelerin dikkatini çekecek kadar) sorun olmayacağını düşünüyorum.

Tamer bey çok haklısınız heralde kıdem tazminatı, taşıt kdv oranları vs.. ile ilgili açılmış başlık sayısı rekora gidecek kadar çok.

Alomaliye gibi forum sitelerinde ziyaretçilerin çoğu, "geçerken şöyle bir uğrayayım bu arada aklıma takılan bir soru vardı onu bari sorarım" diyerek gelmekte. Yöneticisi olduğumuz bir hukuk forumunda da aynı sorun var. Ne yazık ki insanlarımız daima işin kolayına kaçarak, sormak istediği konuda daha önce bir şeyler var mı, neler yazılmış diye merak dahi etmiyorlar. Süreç içinde de müdavim üyeler aynı tip sorulara artık yanıt yazmaktan kaçınıyorlar, bu kez de "soru sorduk neden cevabı yok " fırçası ile karşılaşıyorsunuz.
Site ve forum kurallarını kırmızı ve kocaman harflerle de yazsanız değişen bir şey olmuyor.
Bu arada site içi mesajla soru sormak bazen insanların kolayına gelse de yöneticilere ( yöneticiler her konuyu bilmek zorundalar!!!) daral geldiğini bilmiyorlar.
Ancak şahsen benim bir dileğim vardı. (daha önce sayın admine yazmış idim, yanıtı gelmedi???) Sosyal Güvenlik başlığı, ÇALIŞMA HUKUKU olarak değiştirilerek İş Hukuku - Sosyal Güvenlik Hukuku (veya uygulama da denebilir) olarak 2 alt başlık açılabilir.
Siteye emeği geçenlere teşekkürlerimizle.