forumda eski yardımlaşmalar kalmamış maalesef

Engin_ER

Katkı Sunan Üye
eskiden bir arkadaşımız soru sorduğunda genelde bir kaç arkadaşımız aklının yettiğince dilinin döndüğünce cevap yazardı ama maalesef son zamanlarda soru soran çok ama soruları cevaplayan yok çok kimsenin yazdığı sorular cevapsız kaldığı gibi bazı arkadaşlarımızda yararlı bir konu hakkında bilgilendirici mesajlar yayınlıyorlar onlarada bir teşekkürü çok görenler var.

ilgisiz kalan bilgisiz kalır.

Ynt: forumda eski yardımlaşmalar kalmamış maalesef

Engin_ER ' Alıntı:
bu durumu sgk nın memurları daha bilmiyorlar her bir memur topu başkasının üzerine atıyor çoook zor işimiz çok zor yasayı çıkaran da bilmiyor uygalayacak olanda bilmiyor vatanndaş ne yapsın.
Olduda bitti maşallah deyip nasıl uygulanacağına bakmadan kanun çıkarılır, gerekli açıklamalar bayram arifesinde yayınlanıp bayramdan sonra uygulanmaya kalkar, kurumların sistemleri kullanıcılardan gelen hata bildirimleri ile sonradan şekillendirilmeye kalkılır, uygulaması başlamasına rağmen hala int ortamındaki giriş yapılamaz ise. "Galiba orada şunu demek istemişler." denmeye bilgi verilmeye çalışılırken hatalar yapılmasına hata yapmamak için bazen susmaya neden olmaktadır.

Sn. Nane' ye tamamen katılıyorum.
Tam bir çorba haline geldik. Hem konular çok genişledi, hemde idari sistem kendi bile ne yapacağını bilmez duruma geldi.
Ben kendi adıma bir çok konuda yazmaktan çekiniyorum artık.
Birde tekrarlardan kaçınmak var. Çünkü aynı konular defalarca işlenmiş oluyor. Arkadaşlar arama yaparlarsa yararlı birçok bilgiye ulaşabilir.
Bir de çok uzun cevaplar ve polemiklerden sıkılıyorum doğrusu :eek:

Ben cevap yazmak istiyorum ama kendimde yaşayarak öğrendiğim için yanıltıcı bilgiler vermektense susmayı tercih ediyorum. Yoksa herşey daha berbat oluyor.
Yoksa kastımız yok kimseye, paylaşmak için burdayız.

Konuyu merak ettim, sitenin istatistik bölümüne baktım, şöyle verilere ulaştım;
Ocak/2007 ile Ekim/2008 arasında toplam 11.387 başlık açılmış bunlara 70.612 adet mesaj yazılmış.

Ocak/2007-Ekim/2007 arasında genelde başlık başına 4 mesaj yazılmış bu sayı Haziran/2008 de 18 olmuş, temmuz/2008 de 7 olmuş, son dönem mesaj sayısı yüksek olmasına karşın açılan başlık sayısının temmuzdan itibaren yüksek trend göstermesi verilen cevap sayısının az görünmesine neden olmuş.

Yani benim vardığım sonuç şu; mesaj sayısı yükselerek devam etmesine karşın son dönem yeni başlık sayısındaki yüksek artışdan kaynaklı bir algılama oluşmuş olabilir. Forumda hemen her üye elinden geldiğince iyi niyetle yardımcı olmaya çalışmaktadır Ancak bence esas problem foruma üye olmadan hazır bilgiyi alıp kaçıp elini taşın altına sokmayan arkadaşlarla ilgili. Böyle bir problemimiz var, bilgi alınıp kaçılıyor.

Mesela şu an;
190 Ziyaretçi, 26 Üye (2 Gizli)

190 kişi kim?

Casus
smiley36.gif

Ogün Güneş ' Alıntı:
Mesela şu an;

190 kişi kim?

üye olmadan okuyup kaçanlar, aslında üye olmayanların mesaj içeriklerini görmesini engellemek mi gerekiyor acaba.

emeğe saygı kalmadı desek yeridir.
bazılarıda var sadece okuyor bilgiyi alıp kaçıyorlar bir teşekkür etmesini bile beceremiyorlar.

Sayın SİBEL;
elbette bildiğimiz konulara cevap vermemizde yarar var, eğer bilmiyorsak ve yanıltıcı cevap yazarsak bu doğru olmaz tabiki..

Sayın nane;
gerçekten ortalık bir çorba bir karmaşa halini aldı görevli memurlar bile sorduğumuz sorulara cevap veremez duruma geldiler.

İl müdürlüğünede memura soru soruyorum cevap veremiyor topu genel müdürlüğe atıyor. genel müdürlüğün adresi nedir diyorum (nette var ama ben yinede inatla soruyorum) bana çalıştığı kurumun genel müdürlük adresini veremiyorlar ve gidip gelen evraklardan adres bularak bana vermeye çalışıyorlar.
genel müdürlüğe yazı yazıyorum, yazınız cevaplanmak üzere il müdürlüğüne gönderilmiştir deniliyor ama cevaplayan yok. işte böyle bir kurum haline geldi sgk.

Engin_ER ' Alıntı:
Ogün Güneş ' Alıntı:
Mesela şu an;

190 kişi kim?

üye olmadan okuyup kaçanlar, aslında üye olmayanların mesaj içeriklerini görmesini engellemek mi gerekiyor acaba.
Bir tek bana kalsa tabi ki engellerim, ancak forum tüm kullanıcılara açık, kurallara riayet etmek lazım, artık mevzuatla ilgilenen herkese mal olmuş bir forum. Yasaklar ne derece caydırıcı olur bilmiyorum, kişilerin üye olmasını sağlasak bu sefer üye olup hiç mesaj yazmadan okuyacaklar yine katkı olmayacak, üyelere mesaj sınırlaması getirilse yazıların okunabilmesi için, bu sefer de kişinin nerden haberi olacak içerideki bilgilerden vb... diye liste uzayıp gidiyor. Ama daha gelişmiş kurallar getirilebilir illa ki katkı sağlanacaksa mesela karma yöntemi getirilebilir veya referanslı üyelik modelleri vb.. ama bunlarla da uğraşmak lazım o da ayrı bir iş.

Her daim forumun gerçek sahiplerinin forumdaşlar olduğunu düşünmüşümdür, en güzel fikirlerde ihtiyaçlar çerçevesinde yine bu forumdaşlar sayesinde çıkacaktır.

Ogün Güneş ' Alıntı:
..., kişilerin üye olmasını sağlasak bu sefer üye olup hiç mesaj yazmadan okuyacaklar yine katkı olmayacak,
6811 üyenin mesaj sayısı 0 olduğuna göre haklısınız.

Çok fazla etki etmesede; üyelik zorunluluğu ve belli bir süre yazı yazmamışsa üyeliğin otomatik iptali olabilir.