Geçmiş yıl Karlarının Sermayeye eklenmesi

Mrb meslektaşlarım sizden bu konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum şimdiden tşk ederim.

Bir Limited şirketimizin geçmiş yıl karları birikmiş durumda 2004-2005-2006-2007-2008-2009-2010 7 senelik toplam tutarıda 1.462.315,33 TL sı bunu sermayeye ekelemek istiyoruz.Burda zaman aşımı gibi 5 yıllık bir zaman varmı eski 2004 ve 2005 için yoksa tümünü birden nasıl bir muhasebesel yol izleyip ayrılacak bir tutardan yada net olarak 590 dönem net karlarındamı yazacağım yapmam gerken işlemleri tescil aşamasına kadar izleyeceğim yolda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: Geçmiş yıl Karlarının Sermayeye eklenmesi

Geçmiş karlarının sermayeye ilave edilmesi için zaman sınırlaması bulunmamaktadır. Önceki sermayenin ödendiğine ve geçmiş yıl karlarının sermayeye ilave edilebileceğine dair rapor hazırlayıp işlemi tamamlayacaksınız. 590 la ilgili kısmı anlayamadım.

anladım.590 derken bilançoda gözüken tutarları net olarak rapora yazacağım yani o açıdan

yeni torba yasada bu konu hakkında bir madde varmıdır acaba zaman olarak arttırım yapmamız lazımmı bu nisan sonuna kadar