fonradar

Geçmiş Yıla Ait İşlenmeyen Fatura

Merhaba,
2015 aralık ayinda bir kargo firması tarafindan tarafimiza 1600 tl kargo taşıma faturasi kesildi. Ancak faturadaki tutara ait gonderilerimiz olmadigi ve kargo firmasının taşıma barkodu çıkartmak icin kullandigimiz programindaki hata nedeni ile iptali icin Firmaya geri gönderdim
Firmadan fatura 2 ay sonra geri geldi
Ben tekrardan satis temsilcisine teslim ettim faturayi
Yani onlarda kayitta fatura var ama bende kayitta yok
Bugün oldu hala bir sonuç alamadım
Bu konuda yapmam gereken nedir
Ne gibi sıkıntı yaşayabiliriz yardımcı olabilir misiniz.

Kargo firması ben bu faturayı kestim,kayıtlara aldım,iptal edemem diyor?
Faturanın size gelip,firmaya geri gönderilmesiyle alakalı,tüm alım ve geri gönderim işleminiz belgeli mi?Yani bize fatura şu tarihte geldi,bizde şu tarihte size iade ettik şeklinde bir ispat yoluna gidebiliyor musunuz? Bu süreler faturanın kayıtlara alınıp beyana konu edilmesi açısından uygun tarihlerde mi gerçekleşti.
Eğer bütün tarihler uyuyorsa (beyana dahil edilmesi açısından) ve siz haklı iseniz,firmaya ayrıntılı bir yazı yazın.
Firmanın geri dönüşlerindeki eksiklikten dolayı,faturanın kayıtlara alınamadığını,hatanın kargo firmasından kaynaklandığını vs. güzel bir anlatın.Bakalım ne cevap gelecek?
Eğer faturada mutabık kalırsanız ve borcu kabullenirseniz faturayı 2016 yılı kayıtlarına tamamı KKEG olacak şekilde kaydedebilirsiniz.
Şu an görüşüm bu yönde olabilir.