Geksis Kes06 Serbest Meslek Kazancı İle Muhtasar Beyanname Kontrolü

cetvel

Tanınmış Üye
Merhabalar,
Avukat bir mükellefimin Gelir vergisi iadesinde Kes06 hatası verdi. (Geksis Kes06 Serbest Meslek Kazancı Ile Muhtasar Beyanname Kontrolü )

Detayına baktığımda cumhuriyet başsavcılıklarına kesilen makbuzlar var. Başsavcılıklar bu makbuzların stopajlarını anladığım kadarı ile muhtasar ile vermiyorlar.

burada nasıl bir yol izlememiz gerekir.
Teşekkürler.

Merhaba,
Başsavcılığa bir dilekçe yazarak ilgili makbuzların ve stopaj dökümlerinin tarafınızdan ibraz edildiğine dair bir yazı alıp vergi dairesi dilekçenizin ekine koyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Merhaba,
Başsavcılığa bir dilekçe yazarak ilgili makbuzların ve stopaj dökümlerinin tarafınızdan ibraz edildiğine dair bir yazı alıp vergi dairesi dilekçenizin ekine koyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Evet doğrudur.Birkaç gün evvel bir meslektaşımla sohbet anında böyle bir konu geçti.Savcılıktan alınan bir yazı ile sorunun çözüldüğünden bahsetmişti.

Değerli üstadım,yazıyı savcılık hemen veriyor mu? Ayrıca bu talebi avukat mı yapıyor yoksa iş bize yüklenebilir mi?Yakın zamanda bende buna maruz kalabilirim o bakımdan :)
Tşk.ederim.

Tahsin bey,
aşağıdaki gibi bir dilekçe hazırlayıp avukata verdim oda savcılığa gitti. savcılıkta tarih yazarak aşağıdaki dilekçeyi onayladı. onaylı dilekçeyi dikkate alarak tekrar vergi dairesine dilekçe yazıp verdim. ( savcılıktan alınan onaylı liste ektedir gibi )

SAMSUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

Konu : 2018 Yılı Stopaj Liste Onayı

19 Mayıs Vergi Dairesinin xxxxxxxxx vergi kimlik numaralı gelir vergisi mükellefiyim. Vergi dairesine bildirilen stopaj listesi detayı aşağıda olup, vergi dairesine verilmek üzere onay yazısının tarafıma verilmesi hususunu bilgilerinize arz ederim.
Saygılarımla,
xxxxxxxxxxxxxxxxx
T.C. NO:xxxxxxxxxxxxx

Adı soyadı 2018 YILI STOPAJ LİSTESİ

TARİH VERGİ DÖNEMİ MAKBUZ SERİ NO MAKBUZUN DÜZENLENDİĞİ KURUM VERGİ KİMLİK NO BRÜT TUTAR STOPAJ
30.04.2018 2018 A 14158 SAMSUN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI 7420258025 12.928,78 2.585,76
TOPLAM 12.928,78 2.585,76

Arkadaşlar merhaba, KDV Tecil/Terkin talebim var. İki kez düzeltme yapmama rağmen aşağıdaki uyarıyı alıyorum.
Kestiğim fatura 5000/3000 E-Arşiv sisteminden kestim.
Seri No kısmını boş bırakıp sıra no kısmına 2020000000009 şeklinde yazmama rağmen geri dönüş oluyor.
Yardımcı olabilirmisiniz.

GEK08-2. İade Talep Eden Mükellefin Satış Faturalarının Belge Basım Bilgileri Kontrolü

İade talep eden mükellefin Mart 2020 dönemi satış faturalari listelerinde bildirdiği faturalardan aşağıda yer alanların belge basım bilgileri veri ambarında bulunmamaktadır.

Arkadaşlar merhaba, KDV Tecil/Terkin talebim var. İki kez düzeltme yapmama rağmen aşağıdaki uyarıyı alıyorum.
Kestiğim fatura 5000/3000 E-Arşiv sisteminden kestim.
Seri No kısmını boş bırakıp sıra no kısmına 2020000000009 şeklinde yazmama rağmen geri dönüş oluyor.
Yardımcı olabilirmisiniz.

GEK08-2. İade Talep Eden Mükellefin Satış Faturalarının Belge Basım Bilgileri Kontrolü

İade talep eden mükellefin Mart 2020 dönemi satış faturalari listelerinde bildirdiği faturalardan aşağıda yer alanların belge basım bilgileri veri ambarında bulunmamaktadır.

Numara kısmına seri ile birlikte 16 haneli olacak şekilde yazmalısınız. Örneğin: GIB2020000000009 şeklinde