Gelir İdaresinin Yeni Hizmeti !!!

• Konbuyu başlatan Türk_bey
  • Başlangıç tarihi
T

Türk_bey

Ziyaretçi
Sayın İnternet Kullanıcısı,

Günlük yaşantınızda vergi dairenizle olan işlemlerinizde sıklıkla kullanılan dilekçelerden önemli bir kısmı bu bölümde yer almaktadır. Amacımız kısa sürede başvuru dilekçenizi hazırlayabilmeniz ve böylece uygulamada bir standardın oluşmasını sağlamaktır.

Hangi konuda talepte bulunacaksanız konuyla ilgili dilekçeyi aşağıdan seçtikten sonra istenen bilgileri giriniz.

Doldurduğunuz dilekçeyi görmek için ?GÖSTER? butonuna, çıktı almak için de ?YAZDIR? butonuna tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı olarak mükelleflerimize en kısa sürede ve en az maliyetle hizmet sunma anlayışımızın bir gereği olarak başvuruların elektronik ortamda alınabilmesine yönelik çalışmalarımız da devam etmekte olup ?DİLEKÇEMATİK? bölümümüze göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı, Temmuz 2007

http://www.gib.gov.tr/dilekce/dilekce.html

Ynt: Gelir İdaresinin Yeni Hizmeti !!!

Çok güzel bir uygulama.Dilekçe konusunda çok farklı yazımlar olduğunun farkındaydım ve bu beni hep rahatsız ediyordu.Daha da geliştirilebilir.Güzel..

Ynt: Gelir İdaresinin Yeni Hizmeti !!!

Giderek sanal aleme doğru kayıyoruz, bu masrafları önemli ölçüde azaltıp, verimliliği arttıracaktır peki biz buna hazırmıyız. Gerek alt yapı, gerek veri güvenliği test edildimi, vergi mahremiyeti nolacak, bu verileri kimler işleyip görebilecek , hele ki yakın zamanda veritabanına erişimdeki bilgi sızdırmalarını da düşünürsek vb....

Şöyle bir bilgi verilebilir, bir süre önce okuduğum bir araştırmada, Türkiyenin teknoloji sahipliği açısından dünya ülkeleri arasında ilk sıralarda ama bunu kullanma açısından son sıralarda olduğunu okumuştum, şöyle özetleyebilirim, siz bir bireye son özelliklere sahip bir bilgisayar alabilirsiniz ama bu kişi o bilgisayarda sadece tetris oynayabilir.

Herşeyin daha iyi olacağı umuduyla....