Gelir Vergisi Beyannamesi Düzeltme

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, gelir vergisi beyannamemi onayladıktan sonra 1 adet eğitim faturasını girmediğimi farkettim (indirim olarak) Şimdi düzeltme beyannamesi verip onaylayacağım ve yeni çıkan tahakkuku ödeyeceğim (öncekiyle arasında 300 tl. fark var) bu durumda yaptığım işlem yeterli midir, vergi dairesine dilekçe vermeye gerek var mı?

Aradaki farkın düzeltilmesi için belgelerin ile birlikte bir dilekçe yazıp vergi dairesine gitmen gerekiyor, aksi takdirde 300 TL borç olarak gözükecektir. VD otomatik olarak fazla tahakkuk ettirilen vergiyi silmiyor.

Artık herşey internetten veriliyor. İnteraktif vergi dairesinde dilekçe girme bölümü var ama , gelir vergisi süresinde sonuçlanacağını sanmıyorum...

Vergi dairesine dilekçe ve ekiyle gidip durumu izah ettim. Düzeltme ver bizi ara tamam dediler. Düzeltmeyi verdim ve aradım. İşlem tamam dediler fakat ödemek için sisteme girdiğimde eski tahakkuk aynen duruyor ve ek olarak benim düzeltme tahakkukumun damga vergisi var. Bu durumda ne yapmalıyım sizce? Ödemenin düşmesi nasıl mümkün olacak?

merhabalar ben de kira beyannamesi yaparken işyeri kirasını sehven fazla girmişim.bugün düzeltme verdim.ödeme eksildi,ödeme yapmak istediğimde ilk hazırladığım beyannamenin tahakkuku çıkıyor.bununla ilgili ne yapabilirim?vergi dairesini aramam yeterli mi

Belgeleriniz ile birlikte bağlı olduğunuz vergi dairesinde dosya memuruna giderek dilekçe ile başvurun ve durumu izah edin, onlar ufak bir kontrol ve incelemeden sonra, düzeltme yaparak fazla tutarı siliyorlar.