fonradar

Gelir Vergisi Ve Vergi Levhası ?

Merhaba arkadaşlar yeni kayıt oldum öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın lütfen.

Benim sorum şu olucak sosyal medya üzerinden kişisel danışmanlık, yasam koclugu , ve fal bakımı üzerine kazanç sağlamak için bir sayfa kurucak arkadasim çok buyuk bir kazanç olucagini sanmiyorum fakat yinede sorun olmamasi icin vergi levhasi cikartmak istiyor fakat bu konu hakkinda hic bilgimiz yok yani maliyeti nedir neye gore vergi odenecek nasil odenecek muhasebeci ucreti ve bagkur odemek zorundami ? yani kazancindan daha fazla odeme yapmak durumunda kalirmi yardimci olursaniz cok mutlu olucam :)

1- Gelir Vergisi Mukellefi olacaksiniz

2- Vergi Gelirle Gideriniz arasindaki fark olacak. (Burada zarar cikarsa vergi olmaz)

3- Muhasebeci ucretinizi Mali Musavirinizle beraber belirleyeceksiniz. ( Oda tarifesine gore)

4- Eger Emekli ve SSK,li olarak calisiyorsa Bag-Kur,a gerek yok

Cevabiniz icin tesekkur ederim peki vergiyi neye göre belirlicez yani ne kadar kazanç sagladıgımızi devlet nasil ogrenip hesapliyor aylik ortalama ne kadar bir masraf cikar tüm herşey içinde olucak şekilde bir muhasebeci kac paraya yapar tum bu isleri kazik yemeyelim de 🙄