Genel Kurul / Y.K. Üyesi Değişikliği

Clever

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Anonim şirket 2017 yılında yapılan Genel Kurulda 3 yıllığına seçilen mevcut 10 yönetim kurulu üyemizden 1 tanesi bu yılki ( 07.05.2018 ) genel kurulda değişti.

Geçen seneki Genel Kurul sonrası İmza Sirkülerini yenilemiştik.

Bu yılki Genel Kurul tescil işlemleri sonrası yeniden imza sirküleri çıkartmamıza gerek var mı ?

Üstadlar ?

Son düzenleme:
Sadece yeni üye için 2020 yılına kadar (mevcut yön.kurulunun süre bitimi) geçerli imza sirküleri çıkarabilirsiniz.

Bu durum ilerideki dönemlerde de ortaya çıkarsa, genel kuruldan önce yeni yönetim kurulu üyesi seçimini yapıp imza sirküleri çıkarın... İlk genel kurulda da sadece yeni üyenin seçilmesini onaylayın...

Aynı isimler de olsa, Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Yeniden Yönetim Kurulu Seçimi yapılırsa tekrar imza sirküleri çıkartılması gerekir diye bir şey öğrendim !
Bu bilgi doğru mudur ?
Ayrıca başvuru işlemlerini ( Olağan Genel Kurul Tescili ) eskiden yaptığım gibi İTO Gİyimkentten mi yoksa MERSİS üzerinden mi yapacağım ?

Saygılarımla.

Not : Geçen yıl imza sirküleri çıkartmıştık, hali hazırda bir imza sirkülerimiz mevcuttur.

Genel kurulda yönetim kurulu seçilmesiyle ilgili karara bakmak gerekir. Tamamı yeniden seçilmişse imza sirkülerinin de değişmesi gerekir. Kararda istifa/ölüm vs. gibi nedenlerden dolayı seçilen bir kişi varsa, imza sirküleri sadece o kişi kapsayacak şekilde ek olarak çıkarılabilir. Görev süresi ise mevcut yön.kurulunun süre bitimine kadar olur. Önceki yazımda da belirttiğim gibi genel kuruldan önce yönetim kurulu değişikliğini yapıp genel kurulda da seçilen kişiyi onaylarsınız. (TTK 363. madde)

Bu durum ilerideki dönemlerde de ortaya çıkarsa, genel kuruldan önce yeni yönetim kurulu üyesi seçimini yapıp imza sirküleri çıkarın... İlk genel kurulda da sadece yeni üyenin seçilmesini onaylayın...

Genel Kuruldan Önce Yönetim Kurulunu Seçmek ?

Yönetim Kurulu Seçim Yetkisi Genel Kurulun Değil mi ?

Pek anlamadım burayı *

Genel Kuruldan Önce Yönetim Kurulunu Seçmek ?

Yönetim Kurulu Seçim Yetkisi Genel Kurulun Değil mi ?

Pek anlamadım burayı *

Tamam şimdi oldu .. şöyle demek istiyorsunuz.. 1 Y.K üyesi değişikliğini ( istifa, azil ) Yönetim Kurulunda yazın, ilk genel kurulda onaylın ...