Genel Sağlık Sigortası Borcum Çıkmış

Merhabalar hocam. Ben öğrenciyim ve aynı zamanda bir iştede çalışıyorum. Yaşım 23. GSS kapsamında bana borç çıkartılmış. Ama biraz araştırınca öğrenciysem ve 25'ten küçüksem borç çıkmaması gerekiyormuş. Çünkü babamın sigortasından faydalanıyormuşum sanırım. Nereden okudun derseniz GSS bu adreste gördüm. Borcumu yapılandırmalımıyım yoksa bana çıkan borç haksız mı? Ne yönde ilerlemem lazım. Lütfen yardımcı olurmusunuz. Çok teşekkür ederim şimdiden, benim için çok önemli çünkü maddi imkanım kısıtlı

Eğer okuyorsanız veya sigortalı olarak çalışıyorsanız gss çıkmaz. Bir yanlışlık var. En yakın sgk ya giderek durumu anlatın ve borcunuzu sildirin.

Sigortalı çalışmanız tam ay mı kısmi süreli mi? Eğer 30 günden az ise gss ödemeniz gerekir.

Merhabalar hocam. Ben öğrenciyim ve aynı zamanda bir iştede çalışıyorum. Yaşım 23. GSS kapsamında bana borç çıkartılmış. Ama biraz araştırınca öğrenciysem ve 25'ten küçüksem borç çıkmaması gerekiyormuş. Çünkü babamın sigortasından faydalanıyormuşum sanırım. Nereden okudun derseniz GSS bu adreste gördüm. Borcumu yapılandırmalımıyım yoksa bana çıkan borç haksız mı? Ne yönde ilerlemem lazım. Lütfen yardımcı olurmusunuz. Çok teşekkür ederim şimdiden, benim için çok önemli çünkü maddi imkanım kısıtlı

Endişelenmenize hiç gerek yok sgk kafasına göre 18'ini geçen her erkek çocuğuna durumuna bakmadan gss tescil edip borç çıkartıyor sistem kurmuşlar ona göre ilgilenecek memurları yok anlaşılan,müsait bir zamanda bağlı olduğunuz sgk'ya gidip öğrenci belgenizi verirseniz borcunuzun tamamı silinir.