Gerçek Kullanıcıya İlişkin Bildirim Formu Süresinden Sonra Nasıl Verilebilir ?

27.08.2021 tarihinde kurulan bir şirketimiz var ve gerçek kullanıcı bildirim formunu vermedik süresi geçti.Şimdi sisteme girip gereken yerleri doldurarak bu formu göndereceğim.Geç verildiği için nasıl bir yol izleyebilirim?

Merhabalar, biz de süresinden sonra verdik. Normal olarak uyarısız girip verilebiliyor.
Kendi limited şirketim içinse ortaktan bilgi beklediğim için hala veremedim.
Ama aşağıdaki gibi bir bilgi var ve görünüşe göre çoğu firma vermemiş.

Değerli başkanlarım “gerçek faydalanıcı bildirimini”vermeyen firmaların şu an itibariyle bu bildirimi vermeleri halinde özel usulsüzlük cezası uygulanmayacak. Bu konuda meslektaşlarımızın bilgilendirilmesinde fayda var.
Uygulanan özel usulsüzlük cezalarının kaldırılması ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. GENEL BAŞKAN EMRE KARTALOĞLU

27.08.2021 tarihinde kurulan bir şirketimiz var ve gerçek kullanıcı bildirim formunu vermedik süresi geçti.Şimdi sisteme girip gereken yerleri doldurarak bu formu göndereceğim.Geç verildiği için nasıl bir yol izleyebilirim?
Merhaba
1-2 gün içerisinde verirseniz herhangi bir cezası yok size.Çünkü tebliğde ne deniyor.
01.08.2021 itibariyle faal olanlar 31.08.2021 tarihine kadar.
yeni kurulan şirketler kuruluştan itibaren 1 ay içinde.
Şirketiniz 27.08.2021 tarihinde kurulduysa 26.09.2021 tarihine kadar vaktiniz var.O yüzden bugün yarın formu onaylarsanız zaten cezayla karşılaşmazsınız.
Tebliğden alıntı
(3) Birinci ve ikinci fıkrada belirtilenlerin yeni mükellefiyet tesis ettirmesi veya daha önce bildirime ekledikleri bilgilerde değişiklik olması halinde, yeni mükellefiyet tesisini veya bilgi değişikliğini, bunların gerçekleştiği tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirmeleri gerekmektedir.

Ben maalesef gecikmeli bir tane verdim.09.08.2021 tarihinde kurulan bir şirket için dün bildirim yaptım.Artık ceza gelmesin diye dua ediyoruz.

Ekran Resmi 2021-09-26 17.23.44.png
Ruh sağlığım bozuldu bu işten ama psikolog faturası gider olarak dikkate alınır mı diye özelge istedim. Cevabı geldi alınırmış.Aşağı ekledim özelgeyi. Panik atak, fomo hastalığı v.b.hepsini olduk.. sağ olsunlar

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2021-09-26 17.25.10.png
    Ekran Resmi 2021-09-26 17.25.10.png
    26.1 KB · Görüntüleme: 14