fonradar

Gerçek mükellefiyetten direk şirketleşme yolu...?

arkadaşlar mükellefim şirketleşmek istiyor da benim duyduğum bir konu var onu sizle paylaşmak istiyorum eğer doğruysa ve ek bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın... gerçek mükellef başka şirket kurmadan direk demişbaşları, malları, taşıtlarını satmadan kendi mükellefiyetini kapatmadan şirketleşebiliyormuş bilgisi olan varmıdır?

Ynt: gerçek mükellefiyetten direk şirketleşme yolu...?

Bilanço usulüne göre defter tutuyorsa şahıs işletmesi limited şirkete dönüşebilir.

Ynt: gerçek mükellefiyetten direk şirketleşme yolu...?

sametozkurt ' Alıntı:
arkadaşlar mükellefim şirketleşmek istiyor da benim duyduğum bir konu var onu sizle paylaşmak istiyorum eğer doğruysa ve ek bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın... gerçek mükellef başka şirket kurmadan direk demişbaşları, malları, taşıtlarını satmadan kendi mükellefiyetini kapatmadan şirketleşebiliyormuş bilgisi olan varmıdır?

Merhaba ;

Sn REVİZYON'un dediği gibi tabi ki böyle bir yol var.

Forumda çok da konuşulan bu konu ile ilgili yazılanları ara dan bularak inceleyiniz ,takıldığınız yerlerde forum üyeleri olarak bilgimiz dahilinde yardıma hazırız.

Ynt: Gerçek mükellefiyetten direk şirketleşme yolu...?

bu yolun nasıl izlenebileceğine dair yardım edebilir misiniz?? neler yapılması gerekiyor ??

Ynt: Gerçek mükellefiyetten direk şirketleşme yolu...?

şahış işletmesinin öz sermayesinin tespiti için bir dava açıyorsunuz. mahkeme bilirkişi atıyor , bilirkişi mevcut bilançolara göre öz sermaye tespiti yapıyor ve mahkemeye sunuyor. sizde bu tespite ve mahkeme kararına istinaden olağan şekilde şirketin kuruluş işlemlerini yapıyorsunuz. tespit edilen öz sermaye ana sözleşmesinin sermaye maddesinde ayrıca gösterilmek suretiyle şahsın şirketteki ayni sermayesini ifade ediyor ve 2 yıl geçmedikçe bir başkasına devredilemiyor.