Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

Ynt: Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

yanında staj gördüğünüz bayan smmm, kendisi için 24 saat çalıştığınız halde 2 yıl boyunca bir tek bilgi vermedi size ayrıca ondan 7 yaş büyük olduğunuz halde arkadaşları yanında sizi aşağıladı anladığım, artık geçti ama keşke böyle durumlarla karşılaştığınız an odaya başvurup staj yerinizi değiştirseydiniz. ama olan oldu. Eğer yanında staj yaptığınız kişi anlatıığınız karakterde biri ise yazık diyorum, sizi bir iş arkadaşı değil de potansiyel rakibi olarak görmüş ki öyle bir tavır takınmış, Şimdi geçmişi kaşımakla bir yere varamayız. Olmuş, bitmiş. Geçmişle uğraşmaya vaktimiz yok. Siz sınavlarınıza girin belgenizi alın ve mesleğinize ve hayata sıkıca sarılın. Unutmayın ki, mağruz kalığınız hareketler,başınıza gelen olaylar bunların hepsi İnsanlar İçindir...

Ynt: Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

Sn. Bozkurt

Siz bu kadar üzülmeyin. Önemli olan azmetmek.
Aklınıza takılan herşeyi burda sorun, elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

saol Sn.Guroy ve jaques ama insan hayatında hançer yarasından derin izler bırakıyor böyle şeyler. Önemli olan o kadar iyi niyetli özverili severek işini yapmaya çalıştıkça bu haksızlıkların kulağanın 1 an bile çekilmemesi derin yara bırakıyor. Yapacak hiç bişey yoktu, tüm gururumuzu aldık attık ruhumuzdan çok ağar bi şekilde çektik sineye :( ve bunu yapanlar durmadan ödüllenip daha ii konumlara getiriliyor ya da bi şekilde geliyor Bilginin stajyerlerin çalışan insanların mesleğe olan isteğinin yok edilmesiiçin kullanılmasına ileri düzeyde karşıyım resmen stajyerlere savaş ilan edilir bir meslek zihniyeti hakim hala ara ara göz yaşı dökerim nası izin verdim bu durumlara diye, daha kötüsü de bi kere bile haklı bir neden oluşturamıyorsun aklından, ewet hayatın çekmediğim bi sağlık bir de ölüm acısı kaldı portföyümde o da heralde bu sınavları vermezsem filan yaşanır o zaman mutlaka yeni düzenlemeler getirtilir mesleğe ama ne gerek var deyip hayretler içinde düşünmeye devam ediyo insan elbet saldırıcaz bu sınavlara başka seçenek de yok zaten.... neyse gene de içimi dökmek biraz ii geldi bana saolun

..............

yok meslek tam bayanlara göre bayanlar mesleğe girdi mi yardım edicek çok adam bulunuyor hepsi peşinizden koşar yardım etmek için merak etmeyin . Buse biraz abartmışsın yazdıklarını çay getir götür v.s. sırtında taş mı taşıdın diye sormamışsın ? Neyse yeni bi süreç başlıo artık sizlere bol muhabbetler yakında kursum başlıo ve artık ölümüne sınavlara asılmam lazım hakkınızı helal edin.Amacım moral bozmak deil gerçekler bunlar cidden şaka yapmıyorum ama bulaşık bile yıkattırdılar yıkamazssan stajla tehdit ediliyosun, ondan sonra da kapalı kapılar ardında da dalgalarını geçtiler. Sorularının hepsini stajda anlarsın buse cim.

........................

sayın bozkurt geçmiş olsun, yola devam...
ben sizi anlıyorum hemde sonuna kadar sadece erkekler değil bayanlarda staj sırasında çok zorluklar çekiyor inanın ve sadece kendi başınıza geldiğini düşünmeyin...yaşamayanın anlaması zor, empati yapıp anlayan çok az, anlamalarınıda beklemiyorum zaten :mad: yazılcak çok şey var bu konu adına ama yazıp smmmleri sevindirmiycem :) sadece verdikleri zararın yanındaki karın farkında değiller...sabır,hırs,azim daha çok güçleniyor insan...herkese başarılar...

konu başlığına dairde; 2 kez girdim yeterliğe, 4 dersten sonuç bekliyorum...2 yıl beklemeye alınsamda bana çok şey katacağına eminim... önceden merak ederdim bekleyen varmı?beklenirmi 2 yıl? yazık diye... uzun zmandır fikrim değişti...

LAFZINI ETTİĞİN HERŞEYİN SORDUĞUN HERŞEYİN CEVABI VAR AMA İÇİNDE OLMADAN ANLAMANA İMKAN YOK KEŞKE Bİ YERDE KARŞILAŞSAYDIM DA TARTIŞABİLSEYDİM SENLE AMA ÖYLE BİR İHTİMAL ZATEN YOK MÜŞTERİ İDARESİ Nİ BİR KIZA KARŞI GELMEMEKLE ÖLÇÜLEMEZ ABLAN SMMM OLMASAYDI HATTA Bİ KARDEŞİN OLMASAYDI DA Bİ GÖRSEYDİM SENİN PİYASAKİ HALİNİ

HEM TİCARET LİSESLİ BİRİNDEN DE BAHSETMEDİM ESAS PATRON YMM YDİ VE HER HALUKARDA STAJ NOTU HATIRLATILIYORDU

NEYSE DEDİM YA DAHA ÇOK KÜÇÜKSÜN BELLİ SEN ABLANDAN AYRILMA BENCE DIŞARIDAKİ HAYAT ÇOK FECİİİ EMİN OL

bozkurt kardeş ben seni çok iyi anlıyorum. yaşamadan bilinmez. belki smmm'nin yanından ayrılmamanda açıklayamadığın başka sebebler olabilir. benimde staj notumla oynandı. sonuç 70 puan. herkes yaptığını görür. ben staj yaptığım smmm'in en azılı düşmanıyım. arada hiç bir sorun olmadı aslında yada benim bildiğim yok. üstelik staj döneminde masrafları ailem karşıladı neyse herkes yaptığını görür. staj notunu siyasi duruma göre veren tiplarde var. duydukda gördükde. baştan tercihi iyi yapmak ve araştırmak lazımmış. ben baştan hata yaptım ve farketmemde uzun ve sonunda oldu. staj yapacak arkadaşlara seçimlerini iyi yapmalarını ve araştırmalarını tavsiye ederim. stajları çok iyi geçenlerde var tabiki . ama bozkurt ve benim gibi olanlarda var.

Sayın Bozkurt;
Bu gibi olayları yaşayan arkadaşlarımız illaki vardır.Ancak benim anlamadığım 2 yıl boyunca bu kadar şeyleri yaşadınız,neden başka bir yer bakmadınız.Eğer kişi kendinden eminse(bilgi,tecrübe.yapabilirlik) bırakın 7 yaş küçük birini,7 yaş büyük birini bile kendinize hayran bırakabilirdiniz.Çuvaldızı önce kendimize batırmalıyız bence.eğer yeni mezun olmuşsanız bilginiz de yoksa yaşadıklarınız normal şeyler bana göre.Ben kendi adıma mesleğe ilk başladığım yıllar da sizin kadar sıkıntılar çekmesemde ıvır zıvır işlerde 3-4 ay uğraştım ama bundan ders almayı bilmek gerek.Kişi daha çok hırslanıyor bu durumlarda,daha fazla okuyor daha fazla çalışıyor,kendini ispatlamak için elinden geleni yapıyor.Sakın beni yanlış anlamayın ama kişinin bir yerde kendiniz ezdirmesi (işi bilen birinin)bana çok abes geliyor.Eğer çalıştığınız yerde kirli oyunlar oynanıyorsa,sizinde bilginiz olduğu halde kendinizi ezdirdiyseniz üzülerek söylüyorum bu sizin suçunuz.Ekmek aslanın ağzında değil artık midesinde.Yaşa başa bakmıyor artık bilgi ve kendini ifade etme.En önemliside şans insanı mutlu ediyor.Yaşanan doğru-yanlış yaşanmış, inşallah gerekli dersleri almışsınızdır.Bunlar benim kendi fikirlerim yanlış olabilirim ama benim hayata bakışım bu......

arkadaşlar sayın bozkurt biraz hassas bi insan anladığım kadarıyla ,çevresindeki insanlar da bunu fırsat bilip kendisine sıkıntı çektirmişler .onun hayatını sorgulamakla bizde aynı hataya düşmeyelim lütfen ders konusunda elimizden geleni yapalım .Bu meslek gerçekten çok çileli yol izliyor. Anladığım kadarıyla perde arkasında kıdemli personel tarafından sıkıntı çektirilmiş ve derdini kimseye anlatamamış.Bu mesleğin gerçekten böyle kirli tarafları var.biz de bu arkadaşımıza böyle davranırsak bunların devamını sağlamış oluruz.Ama hepbirlikte destek olursak,meslekte birlik beraberlik zihniyetini taşırsak bugün kü piyasacılık konumundan çıkıp daha saygın bir yere gelecektir.hepinize başarılar.

evettabiki

Zaman çok çabuk geldi geçti. İki yıllık bekleme süresi nihayet kasım 2009 da bitiyor. Ne acıdır ki odaya gittiğimde sen 2010 ekim ayında sınava girebilirsin dediler. Tesmerden baktırdılar başvuru süresini kaçırdığım için ancak mart 2010 da girebilirsin dediler. Stajerlerden bu kadar bir haberler. Zaten onlar değilmiydi staja başlama sınavını kazandığım halde telefonla arayıp kaybettin dediler. Üzüldüm eve kağıt geldi kazandığımı kağıttan öğrendim. Sordum kazanmışım ama kaybettin dediniz. Pardon yanlışlık olmuş dediler. Onlar değilmiydi smmm yeterlilikten tek ders maliyetten kalıp iki yıl beklemeye girdiğimde sakın sm ruhsat sınavına girme tek ders sınavı olacak değmez. Ama onları dinlemedim iki dönem sonra girdim. 5786 sayılı kanuna dayanak yapılan bir yazı gönderdiler sm ünvanı kaldırıldığı için giremezsiniz üzgünüz diye. Allahtan başvurmuşum yukarıda odaya tekrar başvurduğumda ekim 2010 dedikleri tarihi bu kağıt sayesinde çürüttüm. Bana gönderdikleri yazıda kasım 2007 ayından itibaren iki yıllık bekleme sürecine girdiğimi yazmış tesmer. Az önce sm den smmm 'e geçmek için özel mali müşavirlik sınav yönetmeliğini okudum ve bir acı gerçekle daha karşılaştım. Gerçekten çok acı! Ben ki hem sm staja başlama sınavını hem de smmm staja giriş sınavlarının ikisinide kazanan biri olarak bir kez daha kınadım bu kanunla haksızlığa göz yumanları. Dört dersten sınava sokacaklar ve 5 hak verecekler. Bu sınava girmeye hak kazanıpta sınava gireceklere başarılar. Onlara diyecek bir sözüm yok.

sayın ebgin bende sizin gibi tek derten kaldım ve bekliyorum banada 2010 mart dönemi sınavına girebilirsin dediler şimdi ise temmuz 2010 diyorlar ama ne yazık ki yapacak bişey yok . sınav sayısına göre hesaplanıyormuş.

..........................

haktan ' Alıntı:
sayın ebgin bende sizin gibi tek derten kaldım ve bekliyorum banada 2010 mart dönemi sınavına girebilirsin dediler şimdi ise temmuz 2010 diyorlar ama ne yazık ki yapacak bişey yok . sınav sayısına göre hesaplanıyormuş.

Evet ben de o bekleyip yeniden girenlerdenim. 2006'da son hakkımda geriye maliyet ve denetim kalmıştı; ne yazık ki veremedim. 2008 kasımında yenilen pehlivan güreşe doymazmış deyip bu zorlu maratona yeniten start verdim. Kasımda hazırlıksız girdiğim için ve malum Kasım gazabına uğraynlardan olarak sadece tek ders finansal muhasebeyi verdim. 2009 martında ne ilginçtir ki maliyet ve denetimi verdim. Şimdi dört dersin sonuçlarını bekliyorum... Umarım bu sefer başaracağım...

Çok zor bir durum . İnşallah o 4 dersi vermişsinizdir Temmuz'da.

sizce iki yıl beklemeye takılanlar bir sınav hakkı daha haketmiyor mu? piyasada ki bütün muhasebecileri mali mğşavir yapmaya çalıştıklarına göre açık var demek ki....