fonradar

Gider Yazılabilecek Evraklar

Arkadaşlar merhaba,

1-Bizim işhanı aidatlar için gider makbuzu düzenliyor.bu evrakla gider yazılabilirmi?
2-güvenlik hizmeti için ayrıca para ödüyoruz ve tabi evrak yok,(şirkete bağlı değil güvenlikçi arkadaşlar)
benim düzenlediğim gider pus.dışında bu şekilde yapmak doğrumu.

ve bunlar yanlışsa yapılabilecek bişi varmı.

Şimdiden teşekkürler,

Ynt: Gider Yazılabilecek Evraklar

e.kupeli ' Alıntı:
1-Bizim işhanı aidatlar için gider makbuzu düzenliyor.bu evrakla gider yazılabilirmi?

İşhanı masrafları için işhanı yöneticiliğine makbuz karşılığı yapılan ödemeleri gider olarak kaydedebilirsiniz.

e.kupeli ' Alıntı:
2-güvenlik hizmeti için ayrıca para ödüyoruz ve tabi evrak yok,(şirkete bağlı değil güvenlikçi arkadaşlar)
benim düzenlediğim gider pus.dışında bu şekilde yapmak doğrumu.

Burada bir sakatlık var. Bu insanlar birinin (Örn.İşhanı Yöneticiliği) bordrosunda görünmüyorlarmı? Gider Pusulası ile güvenlik elemanına para ödeyemezsiniz. Doğru olan Güvenlikçilerin İşhanı Yöneticiliğinde bordrolu olması ve masraflarının aylık aidat ile birlikte ödemeniz ve giderleştirmenizdir.

sanırım bordrolu değiller.dediğiniz gibi öyle olsa yönetime aidat olarak öderdik.
bi yönetimle konuşayım bu durumu.
güvenlik hizmeti için neden gider pusulası kesilmez?yani diyelim ki büyük ihtimalle yönetim bana olumlu yanıt vermedi, kesersem benim evrakım geçersizmidir?

Güvenlik hizmeti gider pusulası ile olmaz. Bordrolu olur. Bunu da iş merkezi yönetimi yapar ve muhtasarla vergilerini ssk sını öder. Kat malikleri veya kiracılar da apartman makbuzu ile gider yazar.