Google Adwords Reklam Alımı Ve Reklam Geliri Hk.

Herkese iyi çalışmalar,

Yeni bir site aldım. Bu sitede üzerinden gelir elde edeceğim. Facebook'ta 1500 TL civarında reklam verdiğim takdirde Google Adsense'den 4500 TL gibi bir gelir elde edeceğim. Şu an özel sektörde bir çalışanım. Bu site sebebiyle işimden ayrılmayı planlıyorum. İlk ödememi Şubat 15'te alacağım. Ve bu aydan itibaren Google Adsense ( İrlanda ) üzerinden düzenli ödeme alacağım ve bu noktada aklımda bazı sorular var.

İlk önce şahıs şirketi kurmadan devam edersem;

1- Gelir vergisi ödemem gerekiyor galiba, hangi periyotlarda ödeme yapacağım. Gelir vergisi beyannamesi Mart'taymış, bu şubatta aldığım ödeme için 2015 beyannamesi vermem gerekiyor mu ?

2- Ödemeler düzensiz olursa vergi vermem gerekiyor mu ? Mesela Şubatta 4500 aldım, Haziranda 18000 alsam bunun için de vergi vermem gerekiyor mu ?

Şahıs şirketi kurarsam,

3- Facebook'a verdiğim aylık 1500 TL reklam ücretini gider olarak gösterebilir miyim, facebook herhangi bir kdv ödemesi yapmıyor ? Gider göstermek için kdv ödeyip, sadece kdv'sini mi geri alacağım ve göstermek zorunda mıyım ?

Sorduğum çoğu kişi işin içine google girince cevap veremiyor. Şimdiden cevap verenlere teşekkür ediyorum.

İyi akşamlar

Sizin durumunuz aslında profosyonel yardım almanızı gerektirir. Burdan ancak yüzeysel yardımcı olabiliriz.
1- Hiç bir kazanç vergisiz olmaz. Tabiki ödeyeceksiniz. Bu şubatta aldığınız ödeme için bu sene beyan ve ödeme yapmazsınız.
2-Elbette her aldığınız parayı beyan edeceksiniz. Az alırsanız az, çok alırsanız çok vergi ödersiniz. Tabi bütün bunları yapabilmek için mutlaka firma kurmanız gerekecektir.
3-Tabi gösterebilirsiniz. Ancak bunun için de önce bir firma kurmanız , vergi mükellefiyeti açtırmanız, fatura bastırmanız gerekecektir.

Google girince herkes size yardımcı olamaz doğru. Ordan elde edilen kazançların özel bir takım statüleri vardır. Çünkü bu tip işler her zaman karşılaşılan rutin şeyler değildir.

Sorduğunuz kişilerin cevap verememeleri böyle bir kazancın olamayacağı olabilir mi:) 1 ver 3 al. hiçbir zahmete girme

Sorduğunuz kişilerin cevap verememeleri böyle bir kazancın olamayacağı olabilir mi:) 1 ver 3 al. hiçbir zahmete girme

Hiç bir zahmete girilmediğini nereden çıkardınız acaba ? Günde yaklaşık 5-6 saat yazı yazılıyor site için, her gün arama motorları çalışmaları yapılıyor.
Sizin mantığınıza göre facebook'un milyar dolarlar kazanmasıda imkansız.

Sizin durumunuz aslında profosyonel yardım almanızı gerektirir. Burdan ancak yüzeysel yardımcı olabiliriz.
1- Hiç bir kazanç vergisiz olmaz. Tabiki ödeyeceksiniz. Bu şubatta aldığınız ödeme için bu sene beyan ve ödeme yapmazsınız.
2-Elbette her aldığınız parayı beyan edeceksiniz. Az alırsanız az, çok alırsanız çok vergi ödersiniz. Tabi bütün bunları yapabilmek için mutlaka firma kurmanız gerekecektir.
3-Tabi gösterebilirsiniz. Ancak bunun için de önce bir firma kurmanız , vergi mükellefiyeti açtırmanız, fatura bastırmanız gerekecektir.

Google girince herkes size yardımcı olamaz doğru. Ordan elde edilen kazançların özel bir takım statüleri vardır. Çünkü bu tip işler her zaman karşılaşılan rutin şeyler değildir.

Teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için Nizam Bey, anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla, illa şirket kurmam şart. Bireysel olarak gidip gelir vergisi ödenmiyor sanırım.

Ödenir ama bu istisnai bir durumdur. Biz buna literatürde " arizi kazanç " diyoruz. Vergi dairesine gidipo ben şu kadar gelir elde ettim bunun vergisini vermek istiyorum dersen geri çevirmez. Ancak bu devamlı olursa başın büyük derde girer. Bu sefer 5 sene geriye dönüp herşeyi incelemeye başlarlar.