Görüşmek Dileğiyle, Hoşçakalın!!!

HResources

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Yine herzaman ki gibi konuya, "Merhaba" diyerek başlayıp, "Kolay Gelsin" diyerek kapatacağım.Umarım bana kızmazsınız. :)

Bugün itibariyle forumda son günüm.Şuan içim buruk bir halde bu mesajı yazıyorum.Ama olması gerekeni yaptığıma inanıyorum.Bazı arkadaşlar buraya bu şekilde bir başlık açıp yazdıklarımı yadırgayabilir.Ama sadece sizlerden ayrılmanın üzüntüsünü belkide hafifletmek istiyorumdur.

Eğer bu yazdıklarımı saçma bulan arkadaşımız olursa, LÜTFEN BU MESAJI ALOMALİYE YETKİLİLERİ SİLSİN.Çünkü giderayak hiç kimseyi rahatsız etmeyi istemiyorum.

Sizlerle geçirmiş olduğum günler, benim için gerçekten önemli günlerdi.Alomaliyenin forum bölümünün açılmasına en çok sevinenlerden biriydim.Kapanmadan öncede forum sıkı takipcisiydim.Nick'im başka bir şekilde.Bu güne kadar elimden geldiği kadar forum üyelerine yardımcı olmaya çalıştım.Bilginin paylaşıldıkça güzel olduğunu benimsedim artık.İmzama bakarsanız bunu anlayabilirsiniz.Evet ışığımdan birşey kaybetmedim.Aksine burada ışığım arttı.Değerli kişilerin sayesinde eksik yönlerimi tamamlamaya çalıştım.

Ve ne yazık ki aile tadı olan bu forumdan ayrılmak zorundayım.Şimdi aşağıya yazacaklarımı kimse birilerine yormasın ve kimse üstüne alınmasın Lütfen...

Dün itibariyle mailime gelen bazı mesajlar, gerçek anlamda bir insana yakışmayacak şeylerdi.Bir insanın bunları yazabilmesi için özürlü olması gerekir.Ben hiçbir zaman hayatımda bu kelimelerin şahsıma söylenmesine izin vermedim, vermemde.Ancak netin arkasına saklanmak bildiğiniz gibi kolay bir yöntem.

Ayrıca bilgisayarıma virüs bulaştırmak isteyenler var.Safça bir uğraş içinde olan bu insanlar, toplumdan dışlanmanın ezikliğini herhalde bu şekilde tatmin olarak gideriyorlar.

Hiçbir zaman istenmeyen bir kişi rolünde olmanın üzüntüsünü yaşamamıştım.Gerçi kişiliksiz insanların bu hal ve hareketleri ne derece benim üzüntüme layık olabilir bilemiyorum.

Uzun lafın kısası, bunları hakedecek birşey yaptığıma inanmıyorum ve hiçbir zamanda ben, ben olduğum sürece haketmem.

Bu olayı KESİNLİKLE birilerine bağlamıyorum.Zaten ben bile hala daha bu iğrençlikleri yapan kişileri bulamadım.

Forumda olmaktan her zaman büyük haz duydum.Sabah gelir gelmez foruma bakarak güne başlıyorum.Şimdiden sonrada öyle olacak.Ama beni yani "HResources" i forumda göremeyeceksiniz.

Eğer istemeden de olsa kırdığım kişiler var ise hepsinden teker teker özür diliyorum.

Kendinize iyi bakın ve ŞU ÜÇ GÜNLÜK DÜNYADA hiç kimseyi KIRMAYIN...

Kolay gelsin.

KONU HAKKINDA

Sayın HResources,

İnanın mesajınızı okuduğumda çok üzüldüm.Bir kaç kişiye canınızı sıkıpta bu forumdan ayrılmanız beni rahatsız etti.Sizin gibi her zaman foruma yararlı olarak insanlara yardımcı olan birinin bu gibi durumlar karşısında pes etmesini ben şahsen kabul etmiyorum.

Sizden ricam tekrar bu konuyu düşünerek karar vermeniz.Benim gibi düşünen diğer forum arkadaşlarımında bu konu hakkında düşüncelerini bekliyor, ve Sayın HResources'e destek çıkılmasını bekliyorum.

Merhaba ;

Sayın KIRAÇE'ye hak veriyor ve bu konuyu bir kez daha düşünmenizi ben de rica ediyorum.

Sizlerden öğreneceğimiz daha çok konular var.

Saygılarımla.

Sn HResources,

Kime ve neye kızdığınızı ben de bilmiyorum ama gitmesi gereken kişinin siz olmadığını düşünüyorum. Sevgili arkadaşım neden siz giderek, burada kalan o kaba arkadaşlara prim veriyorsunuz. Meydan onlara mı kalsın? Siz giderseniz, biz gidersek bu forumun ne anlamı kalır. Üstelik sizin gibi bilgili, paylaşımcı ve değerli bir arkadaşın bu forumdan ayrılması bizler ve mesleğe yeni adım atacak olan stajyer arkadaşlarımız için bir kayıptır kanaatindeyim. Gitmemenizi temenni ediyorum. Belki de sizin ablanız yaşındayım. Beni aileden biri olarak görüyorsanız kırmayacağınızı tahmin ediyorum.

Saygılar,

SMMM
Dilek KARACA

Merhaba,
Bu forumdan her ne sebeple olursa olsun bir kişinin ayrılması beni çok üzer. Bence pireye kızıp yorganı yakmayın. Eğer hakaret içeren mesaj aldıysanız bence site yönetimine bildirin onlar gerekli uyarıyı yapacaktır.

Ayrıca özel mesaj yoluyla hakaret edenleri de kınadığımı ayrıca belirtmek istiyorum.

Burada hepimiz bir kelime bile olsa yeni birşeyler öğrenmek amacıyla bulunuyoruz. Herkes yazılan her mesajdan yeni bir şeyler öğreniyor en azından bilgilerini tazeliyor.

Eğer "HResources" adıyla değil başka isimle kim olduğumu bilmeyeceksiniz diyorsanız bir şey diyemem ama, burada bulunanların tüm katılımcıların görüşüne ihtiyacımız olduğu gibi, sizin görüşlerinizede ihtiyacımız var. Bence bu kararı bir defa daha düşünün.

sayın HResources,

şu forumda yanılmıyorsam 1218 üye var. şu 1218 üyeyi yanyana koyun size gitme diyecek 1218 kişi benim. Ancaak; forumda bu şekilde gitmeniz ister inanın ister inanmayın beni üzer. Daha önce de belirttim bizler mücadele insanlarıyız.

ve şunun altını bir kere daha çizmek isterim. hiç kimse hiçkimsenin şahsiyeti üzerinde yorum yapmasın.

bakın bende sizin durumunuzdaydım. ciddi ciddi uygulayacağım ayrılık kararı sonrası için isim vermeyeceğim bir başka foruma gittim dolaşıyorum.Aman Allahın şeref, haysiyet ve müfteri kavramları havada uçuşuyor. ve bunlar ulu orta oluyor. inanın ayrılma kararım bende yarattığı üzüntü daha da arttı.

Alomaliye böyle değil. bunu samimiyetimle söylüyorum. ve alomaliye bunu herşekilde de ispatlamıştır.

ben yani Halil Erdem. özele girmeme özeli genele taşımama kararım hala duruyor .ancak burada töhmet altında hissediyorum kendimi. ben de size özel mesaj yazdım. arzu ederseniz bunu yayınlayabilirsiniz.

ve inanın bunlar benim asli düşüncelerim. kişilik ve şahsiyete yapılan haddsiz yorum yapılmaması noktasınsa yanınızdayım.

bu dün de böyleydi. bu günde herşeye rağmen böyle olacaktır.

saygıyla!....

üyelerin tamamını elbetteki forumda zorla tutamayız, kendi nedenleri ile üyeler ihtiyaç hissetmedikleri noktada siteye iştiraklarini yavaş yavaş ya da birden kesebilirler sanırım bu anlayışla karşılanabilecek bir şey ancak o neden bu nedenl olmamalı işte ben bunu kabul edemiyorum lütfen başka bir neden den dolayı burdan ayrılın (ille de ayrılacaksınız) ki kaldıki bu forumda herşey sanal da olsa sayın Sinangil olayında da gördük ki sanallığın ötesinde bir şeyler var lütfen burda kendiliğinden oluşan, saygı ile sevgil ile oluşan ortamı bozmayalım, bozmak isteyenlere de izin vermeyelim gerekirse özel mesaj sisteminin kapanmasını isteyelim ama lütfen bu nedenle ayrılmayalım burdan, bir siz gidersiniz, iki başkası, üç başkası geriye ne kalır? geriye kalan şey burayı ne derece yaşanılabilir kılır ki? benim mıuhasebe ile ilgilenen hiç bir çevrem yok smmm stajı yapıyorum, benim için burasının ve üyelerinin, özelikle sizin gibi bilgisini karşılıksız paylaşan bir kişinin katkısı, önemi yadsınamaz sadece benim için de geçerli olduğuna inanmıyorum ama yolun başında olduğumuz için kendimi yazmayı uygun gördüm her zaman her yaşta öğrenilecek bir şeyler muhakkak vardır, ben aklın ve sağduyunun galip geleceğine inanarak kalmanızdan yanayım, ama kararınızdır anlayışla karşılayıp saygı göstermekten başka elimden bir şey gelmez ancak bence doğru nedenle ayrılmıyorsunuz burdan.
Bir kez daha düşünmeniz dileğiyle

Merhaba,

Maalesef internet ortamında (forumlarda) bu tip olaylar olmakta, birbirlerini hiç tanımayan yüzünü dahi görmemiş kişiler sanal alemin arkasına sığınıp birlerinin yüzlerine söyleyemeyecekleri şeyleri söylüyorlar.

Bu hoş bir şey değil tabii ve özellikle de eğitim görmüş bizlerin yapmaması gereken şeyler.

Ancak size hakaret eden kişi/kişilerle muhatap almamanız en yerinde hareket olacaktır.

Ben de başımdan geçen bir olayı anlatayım.
Forum kurallarından özellikle imla kuralları ile yazım şekline uymayan arkadaşlarımızın sorusuna genellikle cevap vermem, bazende nazikçe uyarırım.
Nazikçe uyardığım bir forum arkadaşım, (şu anda hala faal üyemi mi bilmiyorum) bana özel mesaj "KIZGINLIĞINI!" iletti. Bende kendisine gerek cevabı verdim tabi.

Artık bundan sonra karar sizin.

Saygılar.

Merhaba
HResources vermiş olduğunuz karara saygı duyuyorum.
Ancak düşünmeniz için ;
-Neden ayrılıyorum.
-Kim olduğunu dahi bilmediğim birinin yazdıklarından dolayı.

-Ayrılmam kime fayda getirir.
-Bana gereksiz mesaj yollayana.

-Kimler zarar görür.
-Forum üyeleri

Forum üyesi olarak ben ve benim gibi düşünen üyelerin , sizin , özellikle Sosyal Güvenlik `teki bilgilerinize ihtiyacımız olduğudur.

Forum kardeşliğinin sizin gibi arkadaşlara ihtiyacı vardır hayatınızda başarılar diliyorum.

Sevgili Arkadaşlar,

Burada bilgilerden önce dostlukları ve sevgiyi paylaşıyoruz.
Tamer Başkan beyin söylemiş olduğu gibi Pire İçin Yorgan Yakmayalım

Daima dostlukla ve sevgiyle

İyi Çalışmalar

sayın forumdaşım benimde senin forumdan böyle sebeblerden dolayı ayrılmana gönlüm razı değil vermiş olduğun kararı bir kere daha düşünerek pire için yorgan yakmamanızı rica ediyorum.inşaallah ayrılma kararından vazgeçersiniz diye düşünüyorum.saygılarımla

sayın HRsource,

Vermiş olduğunuz karar, bence çok acele olarak ve sinirle vermiş olduğunuz bir karar olarak ve daha sakin düşününce değiştireceğiniz (öyle umuyorum) bir karardır diyorum. Çünkü yukarda size mesaj yazan forum üyeleri (ki ben onları artık aile büyüklerim ve kardeşlerim gibi düşünüyorum), sizin bu forum için ne kadar değerli biri olduğunuzu sanırım ispat etmiştir. Bende diğer arkadaşlar gibi başka birkaç foruma girdim. Fakat hiçbirinde üyeliğim yok ve olmayacakta. Çünkü yukarda sayın Halil Erdem'in dediği gibi ne kadar kötü ve forum için yakışmayacak durumlar varsa, bazı forumlarda bunlardan fazla fazla var. Burdada bazen polemikler, atışmalar yaşandı. Yanlış anlamalar ve ufak atışmalar bundan sonrada olabilir. Ama bence kalp kırmak, kasıtlı olarak insanları rencide etmek burdaki form ailesine hiç yakışmıyor (ben o kişileri form ailesinden saymıyorum ya neyse). Sizin başınıza gelen olayın belki bir benzeri benimde başımada geldi. Bende bir süre cevap vermedim, sadece okumakla yetindim. Düşündüm ki; madem cevap vermem istenmiyor, ben insanlara yardımcı olmaya çalışırken, birde hakarete uğruyorum, neden kendime eziyet çektireyimki, yazmam olur biter. Ama benim bu yaptığımın foruma vede burdaki gerçek forum katılımcılarına ne faydası olabilir. Burda sizin ve sizin gibi dürüstçe ve hiçbir karşılık beklemeden soruları yanıtlayan insanlara ihtiyaç var. Lütfen verdiğiniz kararı tekrar gözden geçirin. Vereceğiniz kararın sizin dost olarak gördüğünüz insanlaramı yoksa size hakaret eden kendini bilmezleremi faydası olacak, bunu bir tartın ve ona göre karar verin.

Umarım forumda kalmayı düşünür ve istersiniz.

Ve bu yönde bir karar verirsiniz.

Saygılarımı sunarım,

Melek

Sayın HResources ;

ayrılma kararını üzüntüyle karşıladım....

Bence ayrılmak yerine bazı şeyleri zamana bırak...

Şu güzel ortamı bozmayalım.. Kopmalar olmasın...

ayrılmanıza kesinlikle karşıyım. o seviyesiz insanlara mutlu olmaları için fırsat vermiş oluyorsunuz. yapmayın lütfen tekrar düşünün. nerde kaldı mücadeci ruhunuz.size kaçmayı yakıştıramadım :evil:

Merhaba Dostlarım,

Buradaki mesajlarınızı okuyunca müthiş derecede duygulandığımı ifade etmek istiyorum.Sizin gibi değerli dostlardan bunları duymak çok güzel.Bu forumu diğer forumlardan üstün kılan özelliği bu olsa gerek.İlgi görmek, ve önerilerinizi duymak sanırım beni çok mutlu etti. :)

BURANIN SANAL BİR FORUM OLMADIĞINI, BURADA BİR AİLE ORTAMI OLDUĞUNU bana ve tüm üyelere gösterdiniz.

Her zaman forumdayım ve her zaman sizinle olacağım.Aslında inan bana gitme kararı vermek çok ağır gelmişti .Sanki çok değerli birşey elimden alınmış gibi olmuştum.Yine burdayım işte.Sizlerle beraber.

Sayın KIRAÇE;
Destek çıktığınız ve destek çağrınız için teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın OSKAR;
Kırılma ABLA meydan bizim ve herzaman bizim olacak.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın Tamer BAŞKAN;
Öneriniz gerçekten anlamlı.(Her zaman ki gibi).
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın Halil ERDEM;
Lütfen töhmet altında kalmayın.Renkli kişiliğinizi herzaman koruyun.Sizi kırdıysam özür dilerim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın MUHASEBE;
Bizim de sizden öğreneceklerimiz var.Sağolun.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın MURATTOSUN;
Dostluk ve sevginizi eksik etmediğiniz için teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın KONSİLYER;
Haklısınız sanallığın ötesinde aile ortamı var.Desteğiniz için sağolun.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın Dinçer KUM;
Forum kardeşiyiz ve her zaman böyle kalsın.Sağolun.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın MELEK81;
Çok kibar ve incesiniz.Önerileriniz için teşekkürler.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın Mevlüt ÖZARSLAN;
Umarım kopmadan ve her geçen gün çıtayı yükselterek devam ederiz.Teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın SAYBEL;
"Mücadele ruhu" çok incesiniz.Teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın Atay MUHASEBE;
Öneriniz çok hoş.Gönlünüz rahat olsun.Teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Sayın Şükrü ERGÜL;
Sağolun.Sizinde başınızdan böyle birşey geçmesine üzüldüm.Teşekkürler.
Sevgi ve Saygılarımla.

HEPİNİZE TEŞEKKÜRLERİMİ BİR BORÇ BİLİYORUM.
Buarada 15 gün sizlerden ayrı kalabilirim.İzine çıkıyorum.Fırsat buldukça forumu ziyaret edeceğim.

Kolay gelsin. :wink: