Gözetim Altında Stajda Haksız Rekabet ???

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Gözetim altında şirkette staj yaptım ve ruhsatımı aldım. Stajımı gözetiminde yaptığım kişi dışarıdan bu şirketin defterlerini tutuyor. Ben işverenle anlaşarak defterleri almak istiyorum. 2 yıl şartı burada da geçerli midir?

2 yıl şartının olduğu maddeyi yollayabilir misin devrem bi bakıp analiz edelim :)

2 yıl şartının olduğu maddeyi yollayabilir misin devrem bi bakıp analiz edelim :)

(Değişik fıkra:RG-22/5/2015-29363) Mesleki bürolarda bağımlı çalışmakta iken bu görevlerinden ayrılan meslek mensupları işten çıkış tarihinden itibaren, stajını tamamlayarak mesleği yapmaya hak kazanan meslek mensuplarının ise meslek ruhsatlarını aldıkları tarihten itibaren iki yıl geçmedikçe, ayrıldıkları yahut yanında staj yaptıkları meslek mensuplarının rızası olmadan onların müşterilerine hizmet veremezler.

Devrem nasılsın :) Burada yazıyor "
iki yıl geçmedikçe, ayrıldıkları yahut yanında staj yaptıkları meslek mensuplarının rızası olmadan onların müşterilerine hizmet veremezler."

Burada ayrıldıkları yada yanında staj yaptıkları diyor. Ben gözetim altında staj yaparak şirkette çalıştım. Herhangi bir şekilde bürosunda yada yanında çalışmadım.
Bu maddeye göre yanında mı staj yapmış oluyorum?

(Değişik fıkra:RG-22/5/2015-29363) Mesleki bürolarda bağımlı çalışmakta iken bu görevlerinden ayrılan meslek mensupları işten çıkış tarihinden itibaren, stajını tamamlayarak mesleği yapmaya hak kazanan meslek mensuplarının ise meslek ruhsatlarını aldıkları tarihten itibaren iki yıl geçmedikçe, ayrıldıkları yahut yanında staj yaptıkları meslek mensuplarının rızası olmadan onların müşterilerine hizmet veremezler.

Devrem nasılsın :) Burada yazıyor "
iki yıl geçmedikçe, ayrıldıkları yahut yanında staj yaptıkları meslek mensuplarının rızası olmadan onların müşterilerine hizmet veremezler."

Burada ayrıldıkları yada yanında staj yaptıkları diyor. Ben gözetim altında staj yaparak şirkette çalıştım. Herhangi bir şekilde bürosunda yada yanında çalışmadım.
Bu maddeye göre yanında mı staj yapmış oluyorum?

Sağol devrem :) Ben de aynı şekilde 4.5 senedir şuanki firmada çalışmaktayım. Dışardan meslek mensubu ile sözleşmeli çalışıyor firma stajıma da sağolsun bu üstad imza attı hep. Şimdi bu firma bana yetki vermek istese veremiyor mu acaba ben de anlamadım. Gerçi Bu üstadın rızası olmadan böyle bişey de etik değil bana göre zaten ama gerçekten merak ettim. Yalnız maddede ''Mesleki bürolarda bağımlı çalışmakta iken'' diyor. Büro kelimesi önemli olan gibi gözüüyor bana. Bunu nereden öğrenebiliriz acaba.