fonradar

Haksız alacak ve bunun kanıtlanamaması durumunda icra takibine itiraz

Konuyu ne şekilde özetleyebileceğimi bilemiyorum.2009 yılında özel bir dershanenin kpss programına kayıt olarak bir senet imzaladım.Ancak kurum binası eğitim-öğretime uygun görülmediğinden dolayı dönem yarısına gelmeden dershane devredildi.Eğitim öğretime devam ediyor görülse de hocalar derslere girmiyor öğrenciler de derslere devam etmiyordu (kurumun içi bir şantiyeye dönüştüğü için.)
Ben bu dönem içerisinde dershaneye gitmememe rağmen borcumu ödedim ve karşılığında ödendiğine dair belgeler aldım.Son ödememi de yaptıktan sonra kurum sahibi kurum kapatıldığı için senetlerin kendilerinde var olmadığını söyledi ve ben de o zaman buna inanmıştım nasıl yaptıysam.3 yıl boyunca ödendiğine dair belgelerimi saklamış olmama rağmen kısa bir süre önce bunları attım.Bugün bir avukat tarafından aranıp bu dershaneye ait senetlerim olduğunu ve ödeme yapmam gerektiğini öğrendim.senetlerin bir örneğini istedim ve avukatın bana gönderdiği senette kpss kursu değil ingilizce kursuna kayıt yaptırmış görünüyorum ve ingilizce öğretmeniyim ingilizce öğretmeni ingilizce kursuna gitmiş gibi görünüyor şu an senette ancak ben ingilizceye dair tek bir ders almadım o kurumdan..o zaman imzalarken dikkatsiz mi davrandım yoksa olay başka bir boyutta mı aradan geçen zaman uzun olduğu için hatırlayamıyorum.
öncelikli olarak derslere kurum tarafından ortaya çıkan bir sorun neticesinde katılamadığımızı ve derslerin işlenmediği menfii tespit davası şeklinde bir dava açarak kanıtlayabilir miyim ?
Bunu kanıtlayamayacağımı varsayarak ikinci olarak,aradan 3 yıl geçmesine rağmen hiç bir kurum ya da aracı tarafından aranıp borç bildirisi almadım.ellerinde senedim olduğunu ve bir şekilde bunu ödemekle yükümlü olduğumu hesaba katarak icraa takibinde itiraz edip,aradan geçen 3 yıl süre zarfı içerisinde ellerinde ev adresim ve telefonum olmasına rağmen hiç bir bildiri almadığımı gösterip,ana paranın ödenmesini kabul ettiğimi ancak faizleri kabul etmediğimi itiraz dilekçesinde bildirebilir miyim? şimdiden yanıtlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim

Ynt: Haksız alacak ve bunun kanıtlanamaması durumunda icra takibine itiraz

Sizin sorununuz burda çözülmez. acilen bir avukatla görüşünüz. Burda vakit kaybetmeyiniz.

en kısa sürede bir avukattan yardım alacağım,icra hukuku çok prosedürel etapları olan bir alan ve yalnız hareket etmeye çalışmak daha çok zarar getirecek sanırım. teşekkür ederim ilginize.

İstanbulda iseniz bu konuda uzman bir avukat arkadaşım var.

hayır maalesef değilim.bahsetiğim icraa da 1000 lira bile değil aslında.Ancak haksız bir alacak söz konusu olduğu için hazmedemiyorum.bir avukat arkadaşla görüşüp sonuçları ve işlemleri burdan benim gibi başına bu tarz işler gelen kişilere yardımcı olması için bildiririm.ilgi ve yardımınız için,zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim