Haksız Fesihten Dolayı İşyerine Ceza

Selam; Ç.Bakanlığı alo 170 e çıkartılmadan şikayetim var,daha sonra bölüm değişikliğini kabul etmedim diye tazminatsız çıkarıldım ve bölge müdürlüğüne yine şikayetimi yaptım 1 ay sonra çıkan karar tazminatın verilmesi yönünde ,işveren bu sefer bölge müdürlüğünü ve beni mahkemeye veriyor ama 2 yılın sonunda davayı kaybettıler yargıtaydan onaylandı ama mahkemede haksız fesih olduğu karara bağlanıyor ve bölge müdürlüğünün kararının doğru olduğu yönünde ( davayı ben açmadım dıye hakim tazminatı hesaplatmadı onu ayrı görüşücem avukatla ) 170 ve bölge müdürlüğüyle konusuyorum yapılanlardan dolayı işyerine ceza vermicekmısın dıye bizi ilgilendirmez diyorlar.Bu nasıl bir iş dir bunu biri bana anlatsın .

Anlaşıldığı üzere ,tarafınızca açılacak bu davanın lehinize sonuçlanacağı ve önceden gerçekleşen bakanlık incelemesi ile görülen dava da dikkate alındığında dava süresinin normalden biraz daha erken biteceği düşüncesindeyim

Evet dediğiniz üzere bi dava daha gerekebilir vede kısa sürmesi muhtemel,ama bakanlık şunu niye diyemıyor bu adam çalışırken şikayet etmiş,çıkartıldıktan sonra yine şikayet etmiş davalık olmuşuz beraber ve haklılığımız ortaya çıkmış ve işyerinin kötü niyeti aşikar, en azından iş yerine ceza yazılmasını başkalarına da yapılmasın diye,
Bu arada işsizlik maaşıyla ilgili sorular var tek karım kesinleşmiş kararla işkur dan 2 yıl önceki maaşımı aldım.O da çıktığımda başvurum olduğu için ,bu bilgiyi de paylaşmak istedim.

Haklısınız ama şikayetiniz üzerine bakanlıkca yapılan inceleme-teftişin sonucuna işverenin itiraz hakkı var,işveren tarafından yargıya taşınan olay sadece bu itirazın sonucu ile ilgili