Hazır Büroya Ortak Olmak

Ynt: Hazır Büroya Ortak Olmak

arkadaşım senden ne bekliyor ki ortak olmanı istiyor bu sorunun cevabını öğrenir vede senin açından sorun oluşturmazsa şartlarıda uyarsa ortaklık iyidir. hazır müşterin olacak, işi bırakınca senin devam ettirme hakkın olacak.ama mükelleflerinin vergi dairesine karşı durumlarınıda araştırmanı tavsiye ederim sorunlu mükellefler olabilir.
iyi araştırıp değerlendirmeni tavsiye ederim,

teşekkürler,hangi bakımdan sorunlu olabilir?birkaç örnek verirsen sevinirim....

sm sizinle ortak olmakla yıl sonu ödeyeceği vergiden büyük ölçüde yırtacak.artan oranlı vergide dilimi düşecek.karı bu olacak.tabi sizin vergi mükellefiyetiniz başlamış olacak.sizi şaşkın edecek biri olduğunu düşünmüyorsanız.biraz daha araştırıp,pazarlığınızı sağlam yapıp kabul edebilirsiniz.yakın çevrenizden birkaç kişiyle görüşün fikir alın ve sm ile aklınızda olan herşeyi ama herşeyi paylaşın sorun.naısl başlarsa öyle gider.

Bu meslekte uzun yıllarını geçiren herkes isterki, büronun iş yükünü; azimli, istekli, çalışkan, sevdiği saydığı bir genç arkadaşın omuzları üzerine yükleyerek, biraz kafasını rahatlatmak ister, ticarette de şansını denemek ister, müşterilerini dolaşmak ister, vs.. vs.. elindekileri kaybetmeden, fazla çalışmadan yine gelirin de fazla eksilmesini istemeden bir ortak arar.Zamanla bu payı genç ortağın lehine artırarak bu işi bırakmak ister.

Hep kötü anlamda düşünmeyin.Olayın altında bi bit yeniği aramayın.
Görüşmende fayda vardır diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

peki smmm ruhsatı kazanan biri eleman olarak sm in yanında çalışabilir mi?

Bildiğim kadarı ile sm ile smmm resmen ortaklık bürosu olarak çalışamıyor, ayrı ayrı faaliyet göstermek için aynı büroyu kullanamıyor.

SM,SMMM,YMM Çalışma usül ve esasları hakkındaki yönetmelik,

Ortaklık Bürosu ve şirket kurarak mesleki faaliyette Bulunma

Madde 30- Birden çok meslek mensubu, ortaklık bürosu veya şirket kurarak mesleki faaliyette bulunabilirler.
Bu takdirde,
a)...
b) Ortaklık bürosu veya şirket ancak aynı unvana sahip meslek mensupları arasında kurulabilir.

SMMM, SM ile ortak olamıyor..

bürosunu devredecek emekli olmak isteyen mali müşavir varsa,bürosunu devir alabilirim bilginize:))

Merhaba arkadaşlar Hali hazırda bir muhasebe bürosu var ve bürodaki smmm bu işi tam olarak yapmıyor diğer bir işle uğraşıyor. ortaklık teklifi geldi büroda tüm yetki ve sorumluluk bana ait olacak sizce ortaklık nasıl olur sizin önerileriniz nelerdir.

Sıfırdan Düzen Kurmaktansa , Devralmak En Güzelidir. Benim Çalıştığım Yer Bunu Henüz Düşünmeyecek Kadar Yaşlı Olmadığı İçin Ben Sıfırdan Büro Açmak Zorunda Kalacağım.

Herşeyin Artı ve Eksileri Olduğu Gibi. Bu İşinde Artı ve Eksileri Var Tabiki.