Haziran 2014 Yeterlilik Sınavına Dair

esrasu

Katkı Sunan Üye
maliyet muhasebesi çalışmaya başlasam mı acaba şimdiden? bu sefer garanti olmasını istiyorum

daha bugün kaldırdım notları 1 nisanda başlayabilirim ancak :)) beynimiz dinlensin 2,5 ay var hem belki geçtik 10 gün dinlenelim :(( hafta ortası kursa gidicem bakalım ne alcaz puan bir fikir sahibi olurum paylaşırım.

Kesinlikle dinlenmek yok, şimdiden çalışmaya başladım çünkü bilgilerimizi soğutmayalım. Sizlere de tavsiyem budur.

bence de nisan başı başlamak için güzel bir zaman.bende 29 mart itibarı ile başlıyorum inşallah

bence de nisan başı başlamak için güzel bir zaman.bende 29 mart itibarı ile başlıyorum inşallah

Ben işyerinde çalışırken hem iş yapıp hemde kulakla denetim videolarını dinlemeye başaladım.Sonuçları beklemem için bir neden yok çünkü zaten bu sınava girmedim.Maliyet ve vergiyi napıcam bilmiyorum sonuçlar bir açıklansın ama şu anda birşey okumak istemiyorum o yüzden dinliyorum.

NOT : Link vermek yasaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben işyerinde çalışırken hem iş yapıp hemde kulakla denetim videolarını dinlemeye başaladım.Sonuçları beklemem için bir neden yok çünkü zaten bu sınava girmedim.Maliyet ve vergiyi napıcam bilmiyorum sonuçlar bir açıklansın ama şu anda birşey okumak istemiyorum o yüzden dinliyorum.

NOT : Link vermek yasaktır.

maliyet ve vergi sonuçları açıklandıktan sonra kaldığın derse girmeyip.ya kursa git yada temmuzdan kasıma kadar kendin çalışıp hatmet

maliyet ve vergi sonuçları açıklandıktan sonra kaldığın derse girmeyip.ya kursa git yada temmuzdan kasıma kadar kendin çalışıp hatmet

Bende öyle düşünüyorum bakalım ne olucak.Maliyet aslında hep bildiğim konulardı ama basit hatalarla soruyu anlamakla işçi maliyetlerinde zaman kaybetmekle sonuç ne olur bilmem.

Vergide o kadar komikki kendime kızıyorum bildiğim halde kiranın yarısını giderlerin tamamını düştüm.Ne olur bilmem tek umudum vergi hocasının gerçekten not konusunda çok insaflı olduğu ama benimde dersler konusunda şansız olduğum o yüzden oda kesin beni bırakır.

Geçen denetimden nerdeyse herkez geçti ben yine kaldım.:)Bu sınava girmedim gerçekten kolaymış garip yoksa mali müşavir olma ihtimalim yokta ben boşunamı bu kısmetsizlikle uğraşıp duruyorum.

Bende öyle düşünüyorum bakalım ne olucak.Maliyet aslında hep bildiğim konulardı ama basit hatalarla soruyu anlamakla işçi maliyetlerinde zaman kaybetmekle sonuç ne olur bilmem.

Vergide o kadar komikki kendime kızıyorum bildiğim halde kiranın yarısını giderlerin tamamını düştüm.Ne olur bilmem tek umudum vergi hocasının gerçekten not konusunda çok insaflı olduğu ama benimde dersler konusunda şansız olduğum o yüzden oda kesin beni bırakır.

Geçen denetimden nerdeyse herkez geçti ben yine kaldım.:)Bu sınava girmedim gerçekten kolaymış garip yoksa mali müşavir olma ihtimalim yokta ben boşunamı bu kısmetsizlikle uğraşıp duruyorum.

Bu meslekte bir kısmetsizlik var...bizde değil,yüksek moralle devam, şu ana kadar yaptıklarımıza yazık;3 sene staj yaptık bitirelim kurtulalım,vergiden geçiceğinizi düşünüyorum...iyidir vergi hocası :)) her gün iyi dilekler gönderiyorum kendisine...yormasın bizi.

bazen olmayınca da olmuyor bize düşen elimizden gelen gayreti gösterip takdiri Allah a bırakmak.olmuyorsa bizim için hayırlı olan o demektir

Arkadaşlar, DEHA nın sitesinde işçilik kaydı yanlış çözülmüş dikkatlerinizi çekmek istedim. Soruda açıkça belirtilmiş. Ücret kesintileri ENDİREKT İŞÇİLİK( 730) olarak alınacak diye. Fakat çözümde DİREKT İŞÇİLİK (720 ) olarak almışlar.

bilgileri soğutmadan 1 Nisandan itibaren başlamalı sınav göz açıp kapayıncaya kadar gelicek, üstelik havalarda ısınmaya başladı.

evet tatil beldesi ..o yüzden sıcaklar gelmeden maliyette bayağı yol almış olmam gerek yoksa hiç çekilmez. 1 nisanda başlayacağım çalışmaya

bu sınavın en sevmediğim yanı sonuçların bu kadar geç açıklanıyor olması...20 mayısta açıklanacakmış ya yeteri kadar zaman kaybetmişim zaten birde sonuçları bekle dur...ooo daha sınav açıklanacakta... geçtiysek ruhsat parasını bulmaya uğraş dur(5000), geçmediysek hazirana tekrar çalış soru çöz sınava gir, tekrar sınav sonucu bekle....oooo bu gidişle yaz sonunda alırız ruhsatı.. ne işkenceymiş bu staj süreci bitmedi gitti

herkese kolay gelsin başarılar diliyorum.

daha stajımın ilk senenin bitmesi 1 ay var ama dersler çok korkutuyor beni muhasebe ve derslere dair herhangi bir bilgim kalmadı test ortamında ne kadar kolaymış şimdi bakıyorum da
şimdi önerilerinize ihtiyacım var nereden başlasam ne önerirsiniz yoksa hiç başlamadan bıraksam mı?

daha stajımın ilk senenin bitmesi 1 ay var ama dersler çok korkutuyor beni muhasebe ve derslere dair herhangi bir bilgim kalmadı test ortamında ne kadar kolaymış şimdi bakıyorum da
şimdi önerilerinize ihtiyacım var nereden başlasam ne önerirsiniz yoksa hiç başlamadan bıraksam mı?

elinden geliyorsa 1 yıl önceden yavaş yavaş bak derim ama sınava 3 ay kaladan önce başlayacağını sanmıyorum :)

bence 1 yıl önceden başlamana gerek yok son 4 ay düzenli çalışınca 7/7 yapılır. şimdiden gerginliğe gerek yok :)

arkadaşlar ders çalışmayınca sizde de bir boşluk oldu mu? kendimi amaçsız ve bol vakti olan biri gibi hissettim