Hesaba Gelen Eft'ler

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum.

Benim sorum şahsi banka hesabından şahsi banka hesabına yapılan eft'nin sınırı ne olmalıdır? Örneğin 1 yıl içerisinde parça parça 300-400 bin lira (aylık 25-30 bin) gibi hesap hareketleri oluşmuş gönderen kişi de parayı alan kişi de vergi mükellefi değil, bu paraların vergi açısından durumu nedir? Bu hesaplar toplu vergi incelemelerinde takibe alınır mı? Alınırsa bunun yaptırımları nelerdir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

kuvvetle ihtimal sizi çağırır ve sorarlar bena çok daha düşük miktarlar için şişli bomonti ye çağırmışlardı orada çay kahve içip transferlerin açıklamasını yapmıştık zaten pek de sıkıştırmıyorlar sizi işlemlerin sebebini soruyorlar bir de hangi banka acaba benimki garanti idi

Bu para trafiğini makul bir şekilde açıklayabiliyorsanız sorun yaşamazsınız. Mükellefiyet gerektirecek bir nedenle oluştu ise geçmişe dönük vergi mükellefi yapılabilirsiniz.

En kötüsü şu olur:

Size önce re'sen vergi mükellefiyeti açarlar. Bu tutar üzerinden fatura düzenlenir. KDV ve Gelir Vergisi, vergi ziyaı ile birlikte tahakkuk ettirilir. ( bu arada artan oranlı tarifeye göre verginiz çıkacak!!)