fonradar

Hgs Yükleme İptali

Merhaba arkadaşlar,
Bu sabah banka ekstrelerini çektiğimde hesabımıza 83,65 TL Hgs Yükleme iptali diye giriş yapılmıştır.
Hgs/Ogs giderleştirirken kdv ayırdığımız için hesabımıza gelen 83,65 TL'yi kdv açısında sizce nasıl kaydedebilirim...

Teşk.

70,89 TL. Gelir kaydederken, 12,76 TL.kdv yi de beyannamenin "ilave edilecek kdv" kısmında gösterebilirsiniz.

70,89 TL. Gelir kaydederken, 12,76 TL.kdv yi de beyannamenin "ilave edilecek kdv" kısmında gösterebilirsiniz.

Bülent bey merhaba, bende sizin gibi düşündüm aslında ancak elimde sadece banka ekstresi olduğu için tereddüte düştüm.
Gerçi giderleştirirken de Banka ekstresine göre giderleştirip kdv sini ayırmamızda sakınca yok ama emin olamadım...

Bülent bey merhaba, bende sizin gibi düşündüm aslında ancak elimde sadece banka ekstresi olduğu için tereddüte düştüm.
Gerçi giderleştirirken de Banka ekstresine göre giderleştirip kdv sini ayırmamızda sakınca yok ama emin olamadım...

aynen bu şekilde yapabilirsiniz. Özellikle bende ogs ile ilgili giderlerde kdv ayrıca indirim konusu yapıyorum.Bu konuda netleşmiş bir çok genelge mevcut. İyi Günler