Hileli Maaş İspatı

Arkadaslar merhaba calisitigim is yeri maaslari asgari ucretten gosteriyor maaslari bankaya asgari ucretten yatiriyor mesaileri gostermiyor eksik yatiyor mesailer ve kalan maas elden aliyoruz ben video cekimi yaptim videoya baslarken kamerayi kendime cevirip eldenleri almaya gidecegimi dile getirip ofise gidiyorum masadaki bodroyu imzalayip hesap görmek icin diger masaya patronun yanina geciyorum kayitta hepsi konusmalar net hersey net bankaya ne kadar yatirdigini kac gun calistigimi 4 pazar mesaim oldugunu agi ile elden alacagim parayi soyletiyorum parayi sayip veriyor bende alip cebime koyuyorum bu arada videoda tarih ve saat yaziyor

Bu video ile tazminatimi alabilirmiyim bu konuda bilgisi olan yardimci olabilirimi mahkemede bu video yeterlimi onumuzdeki ayda kayit yapacagim sahitsiz kazanabilirmiyim neler tamam gerekli

Kişinin haberi olmadan alınan video ve ses kayıtlarını hakim kabul etmeyebilir.Bu konuda avukat ile görüşmeniz de fayda var.Mesai arkadaşlarınız da söylediklerinizi desteklerse zaten video ya da ses kaydına gerek kalmaz.

Son düzenleme:
Calismaya devam edenler sahitlik etmezler daha onceden calismis olan arkadaslarin sahitligi kabul edilirmi

Durumunuzu ıspatlayabileceğiniz başka bir seçeneğin olmadığı durumlarda , video-ses kayıtları delil olarak kabul edilir.

Merhaba karışık bir durum.
Videonun kayda alınması,ya da bir şekilde yasal olmayan bir uygulamanın itiraf ettirircesine hileye başvurularak görüntülenmeye çalışılması ve herşeyden önemlisi ödemeyi kabul edip cebinize koymanız vs. Yani sesli düşünüyorum ama bunlar size dezavantaj olarakta dönebilir.
Benzer davalara bakmak lazım.