fonradar

Hurda Demir plastik alımı

Yeniyurt

Katkı Sunan Üye
Gider Pusulası ile yapılan Hurda Plastik ve Hurda demir alıımlarında Stopaj oranı % 2 mi uygulanacak, __ Müstahsil ile yapılan alımlar ve İşçi sayısı 10 geçen işyerleri için zorunlu olan aylık Muhtasar beyanı verme ; olayı Gider pusulası ile her ay yapılan alımlarda da zorunlumu Muhtasarın aylık verilmesi yoksa 3 er aylık dönemlerde muhtasar beyannameyi vermeye devam eder isek yanlışmı yapmış oluruz. Teşekkürler

Ynt: Hurda Demir plastik alımı

Yeniyurt ' Alıntı:
Gider Pusulası ile yapılan Hurda Plastik ve Hurda demir alıımlarında Stopaj oranı % 2 mi uygulanacak, __ Müstahsil ile yapılan alımlar ve İşçi sayısı 10 geçen işyerleri için zorunlu olan aylık Muhtasar beyanı verme ; olayı Gider pusulası ile her ay yapılan alımlarda da zorunlumu Muhtasarın aylık verilmesi yoksa 3 er aylık dönemlerde muhtasar beyannameyi vermeye devam eder isek yanlışmı yapmış oluruz. Teşekkürler

--- Gider Pusulası ile yapılan Hurda Plastik ve Hurda demir alıımlarında Stopaj oranı % 2 mi uygulanacak,

evet

---Müstahsil ile yapılan alımlar ve İşçi sayısı 10 geçen işyerleri için zorunlu olan aylık Muhtasar beyanı verme ; olayı Gider pusulası ile her ay yapılan alımlarda da zorunlumu Muhtasarın aylık verilmesi yoksa 3 er aylık dönemlerde muhtasar beyannameyi vermeye devam eder isek yanlışmı yapmış oluruz.

Müstahsil ile yapılan alımlarda Muhtasar beyannname kesinlikle aylık olarak düzenlenir.İşçi sayısının 10 kişinin altında veya üstünde olmasının bir önemi yoktur.

Gider pusulası ile yapılan alımlarda ise eğer muhtasarınız 3 aylık ise üçer aylık dönemlerde, aylık ise aylık dönemler itibariyle beyan edilir.

ferhat

mustahsil olayını anlamadım biz hurda plastik alımlarında gider pusulası kullanıyoruz artı satışların dada mı %2 kullanıcaz ve o %2 yaptığımız satışın stopajını karşı tarfmı ödüyecek benim anlamadığım şudur.

müstahsil makbuzu bizim nerde kulnammazı lazım ben anlıymadım

Mühtahsil makbuzu gerçek usulde vergiye tabi olmayan çitçilerden yapılan alımlar için kullanılır.Sizin mühtahsil makbuzu kullanmanıza gerek yok. Muhtasarınızı 3 aylık veriyorsanız 3 aylık olarak, aylık olarak veriyorsanız aylık olarak vermeye devam edebilirsiniz. Alım esnasında yapmış olduğunuz %2 lik stopajı muhtasar beyanname de göstererek ödemeniz gerekmektedir.