İAB Görüş/Öneri

HRM Capital Ankara

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacak;

İki personel 12.08.2010 tarihinde bir şantiye işyerinden diğer şantiye işyerine devrediliyor.

11.08.2010 -A- şantiyesinden çıkış

12.08.2010 -B- şantiyesine işe giriş

Yalnız yapılan bir hatayı bu gün tespit ettim. Personellerden birinin işten çıkış bildirgesinde 11.07.2010 yazılmış. Yani 8. ay olması gerekirken sehven 7. ay olarak görünüyor.

Konu ile ilgili SGK il müdürlüğündeki memur (sanırsam başından savmak için) 10 günden sonraki işlemlerin İŞKUR'u ilgilendirdiğini söyledi? İŞKUR'da doğal olarak kendisi ile alakalı olmadığını söylüyor.

Şimdi bu işlemden ceza yemeden bir düzelttirme yapmanın yolu yok mu, bizi neler bekliyor, neler yapmalıyız onu sormak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Ynt: İAB Görüş/Öneri

İşkur ile ne alakası varmışki.? Saçmalamış.!

Bence sen oraya gidip yüz yüze, yetkili biri ile görüş.?
Dilekçe yaz ve çıkışın sehven yapıldığını, durumu izah et.7.ay da zaten elemanı tam göstermiş olman gerekiyor.Yani çıkışını 7.ayda yapmamızın imkansız olduğunu söyle.
Aksi halde 10 günden sonra çıkış vermiş olursun.7.ay E-bildirgesinde de çıkış tarihi yazmamış olursun.İptal ve ek vermek zorunda kalırsın.

Sayın Zindan yanıt yazdığınız için teşekkür ederim.

Evet 7. Ay bildirgesinde pirm günü 30 gün. Dediğim gibi sehven yapılan bir hata. Aynı tarihte geçişi yapılan diğer personelin çıkışı (12.08.2010 olarak) doğru. Pazartesi günü işlemi doğru olan diğer personelin evraklarını da alarak bir dilekçe ile gideceğim. İnşallah hallolur.

Başka görüş ya da önerisi olan varsa katkılarını bekliyorum.

Teşekkürler.

İşkurla Sgk sistemini ilgilendiren bir durumun ne bağlantısı olabilir. Tekrar görüşün bence.