fonradar

İade talep ettim daha ses yok?

stajer34

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar bu kestiğimi makbuzlardan bi 2000 tl gibi bi alacağım oldu vergi dairesinden 35 gün geçti ses yok, defter belge isteyen de yok ne zaman gerçekleşir bu iade sizce?

Ynt: İade talep ettim daha ses yok?

Takip etseniz bile uzun sürer. Vergilerinizden mahsup ettirmeyi deneyin.

bir de direk siz gidip öyle görüşün, çoğu zaman siz gidince ilgileniyor vergi dairelerindekiler.

kendin gidip takip etmeyince olmuyor ben 3 martta beyannamemi verdim internetten takiben 3-4 gün içinde param hesabıma yattı ilk iademdi. Tabi vergi dairesine hiç borcum yoktu elden yatırdım mahsup işlemleri olunca çok uzuyormuş bilginize...

bilginsucu ' Alıntı:
kendin gidip takip etmeyince olmuyor ben 3 martta beyannamemi verdim internetten takiben 3-4 gün içinde param hesabıma yattı ilk iademdi. Tabi vergi dairesine hiç borcum yoktu elden yatırdım mahsup işlemleri olunca çok uzuyormuş bilginize...

bugun gittim vergi dairesine 2160 tl iadem var .borcum yok v.dairesine, adam incelerler dedi dedim inceleyin problem yok,sizi incelediler mi?

Dün bende gittim yahu epi topu bi stopajı mahsup edecekler memura nedir son durum dedim sakın sorma bir iki hafta sonra gel dedi ;D ;D ulen sanki adama VUK' nu tekrar yaz dedik arada 1 ay geçti dedim olsun 2 hafta sonra gel dedi komik adamlarda dilekçenin tarihi belli ilerde bir sıkıntı çıkarsa vallahi mahkemeye kadar yolu var

Mahsup dilekçelerinizi hemen işleme almıyorlar. Mümkünse sizin dosyaniza bakan memura uğrayın çay içip sohbet ederken hemen hallediyor.
Eğer işlem uzarsa, ruhunuz bile duymadan haciz koyarlar. Aracınız bağlanır vs.. devamını biliyorsunuz.

Memurla çay için yemek ısmarlayın birde ................ anladınız siz işiniz hallolur. Hep böyle olmuştur.

Arkadaşlar dilekçeniz vergi dairesi kayıtlarına girdikten sonra 3 ay içerisinde iade yapılmazsa VUK md.112/4'e göre faiz alma hakkınız doğacak.

gcatar ' Alıntı:
Memurla çay için yemek ısmarlayın birde ................ anladınız siz işiniz hallolur. Hep böyle olmuştur.

Öyle değil artık, sistem değişiyor. Bu konuda daha bilinçli davranıyorlar.

AYSE ' Alıntı:
gcatar ' Alıntı:

Öyle değil artık, sistem değişiyor. Bu konuda daha bilinçli davranıyorlar.

Öyleydi hepde öyle olacak. Kim daha bilinçli davranıyor memurlarmı mükelleflermi yoksa muhasebecilermi?

sesiz sedasız mahsuplar gerçekleşmiş vallahi vergi dairesi beni ilk defa şaşırttı dün akşam akşam sevindim