İdari Para Cezası

Merhaba,

Ekim ayıda sigortalı sayısını iki kişi eksik bildirdik sgk ya gidip ek bildirge doldurup tahahkkuk fişini aldım bankaya ödemesini yaptım ancak şimdi sistemden baktıpım zanman idari para cezası görünüyor banka da ise borç görünmüor sgk ya gittim tebliğ edilmemiş ben yetkili olmadığım için tebliğ edilmedi iskan alınırken bu borç sorun teşkil edermi 509 tl görünüyor ama tahakkuk etmeyen bir borç yardımlarınız bekliyorum

Ceza sgk sistemine işlenmiş ancak size daha tebliğ edilmediği için banka sisteminde gözükmez. İşveren kim ise gidip elden alsın tebligatı sgk dan ve hemen ödesin borcu.

İskan için belediye sgk dan ilişiksizlik belgesi isteyecek. SGK'ya idari para cezası borcu olduğu için sgk bu belgeyi vermeyecek size. O yüzden hemen tebligatı alarak borcu ödeyin.

tebligat neden yapılmamış olabilir idari para cezasının borcu tahakkuk ettirildi ve ödendi ipc için neden tebligat yapılmamış olailir

İdari para cezası tebligatı biraz geç yapılabiliyor uzun sürüyor sgk nın göndermesi. Eğer vekaletiniz varsa alabilirsiniz. Yoksa mecbur işveren gidecek.

Gidin SGK ya hemen aynı gün içinde verilir vekalet varsa sizin ödeyeceğinizi söyleyin durumu izah edin yardımcı olurlar

Yardımlarınız için teşekkür ederim ama gittim sgk ya sabah şu an için beelli değil devlet cezaları durdurdu tebliğ tarihini girmedim belki de almayacak bekleyin dedi memur yani böyle bişey varmı niye tebliğ edilmiyor

Son düzenleme:
Devlet cezaları durdurdu belkide almayacak demesi garip geldi bana. Yasal süresi dışında ek bildirge vermişsiniz. Ceza gelmemesi söz konusu değil. Bence memur ile tekrar görüşün, iskan alıcaz acil gerekiyor cezayı ödemek istiyoruz deyin tebliğ tarihini girsin borç gözüksün bankada ödeyin. Çünkü bu cezayı almaması gibi bir durum söz konusu olmaz bence.