İdari Para Cezasına İtiraz Hakkında

cemoja

Katkı Sunan Üye
merhabalar.ben 06.01.2009 tarihinde işe giriş yapan bir işçinin girişini yanlışlıkla 06.12.2008 tarihinde girmişim.aynı gün ssk ya biligi vermek amaçlı bir dilekçe ile müracat ettim.ayrıca aralık 2008 bildirgesini işçinin işe girişinden evvel sanırım 01.01.09 da verdim.ssk dan i.p.cezası kesildi 429 tl.kendileri durumu halledemiyeceklerini ancak mahkemeye başvurmam gerektiğini bunun sonucununda genellikle kendi lehlerine sonuçlandığını, mahkeme masraflarınında yaklaşık 300 tl olduğunu söylediler.konu hakkında bilgisi olan arkadaş varmı.idari mahkemeye başvurmam gerektiğini hatırlıyorum doğrumu düşünüyorum.yardımcı olursanız teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar.

Ynt: İdari Para Cezasına İtiraz Hakkında

Selamlar.
Öncelikle geçmiş olsun.Maalesef söyledikleri doğru.Bu konuda düzenlenen ipc'ler genelde kaldırılamıyor.Hem siz hem de işçi bile dilekçe verse pek kabul görmüyor(geçmişte yaşadık) İtiraz hakkınız tabiki vardır.Ayrıca Aralık ayı bildirgesini giriş tarihinden önce vermeniz ve bildirgede bu işçiyi bildirmemiş olmanız sizi pek kurtaracağınız sanmıyorum.Kötü niyetli olmak istemem ama bu konuda çok gaddarlar maalesef.Saygılar.