İHBAR TAZMİNATI

furkan yasar

Katkı Sunan Üye
BİLDİRİM ÖNELLERİ OLAN SÜRELERİ İŞÇİ KULLANMAK İSTEMEZSE İŞVEREN NE YAPABİLİR

İşten çıkartmak istediğinizi, İhbar önellerini hangi saatlerde kullandırmak istediğinizi hepsini yazılı olarak işciye iletin ve işci bu yazılanları okuduğunu bildirir şekilde işci kendisi adı ve soyadını yazaraktan imzalatın bir suretini işciye verin sizde kalan sureti işci özlük dosyasına kaldırın.
Bundan sonra kullanıp kullanmamak işciye kalmış birşeydir.
Kritik bölümlerde departmanlada çalışan personele ihbar önelleri kullandırılmayıp ihbar tazminatı verilerek işine son verirlir.
Bilgisayar kayıtlarını ve benzeri belgelerde tahribat yapmaması için

furkan yasar' Alıntı:
BİLDİRİM ÖNELLERİ OLAN SÜRELERİ İŞÇİ KULLANMAK İSTEMEZSE İŞVEREN NE YAPABİLİR

Merhaba,
Burada yapılacak tek şey, işçinin iş aktini bildirimsiz olarak, bildirim süresi kadar ücretini işçiye ödeyerek fesh etmektir, zaten işveren açısından en iyi yol budur.

işceren açısından haklı nedenlerle fesih nasıl yapılmalı

http://www.turkhukuksitesi.com/faq/isveren_fesih.shtml

arkadaşlar burda yargıtay kararlarıyla eklentili bilgilerde bulunmaktadır

bu tarzda haklı fesihlerde yapılması gereken tutanak tutulmalımı yada kaçkere tekrarlaması gerekir işyerinde bu konularda disiplin yönetmeliği yada disiplin kurulu kurulmalımı haklı nedenlerle işten çıkarılma işlemi nasıl ve neşekilde yapılmalıdır.

iş yeri talimatları

mrb arkadaşlar kolay gelsin bir şirketin personel departmanını otutturmak istiyorum kanuni işlemlerin yoruma açık oldugu bu alanda oturmuş personel departmanında çalışan arkadaşlarımdan işyeri talimatları yönetmelikleri işyerini personeli ilgilendiren yazı periyodik bakımlar yapılması greken şeyler hakkında bilgi ve döküman istiyorum anladıgım kadarıyla excel ve word formda bi yapı oluşturulmadı bu yüzden mail adresimi veriyorum

[email protected]

yukarıdaki adrese göndereceğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim

saygılarımla