İhbarım Ve Hakedişim Ödenmedi

Merhabalar . 22.07.2013 tarıgınde özel bır medıkal firmada işe başladım . ancak 30.09.2013 tarihinde işverenim tarafından işten cıkarıldıgımı sözlü bir beyanla öğrendim . maaşlarımız ayın 15inden 15 ine hesaplanır ancak 20si ila 25i arasında ödenirdi. 30.09.2013 tarihinden ıtıbaren ısten cıkarıldıgıma daır hıcbır belge elıme gelmedı .ayrıca 10.10.2013 te gerıye donuk ısten cıkarılma ıslemım gerceklestırılmıs. gerek hakedişim ve de masraflarım(masrafın ıslendıgıne daır belgeye sahıbım) gerek se ıhbar tazmınatım bugun 21.10.2013 tarıhı olmasına ragmen tarafıma ödenmedi . işverenimden hakkımı almak için ne gibi hamleler yapmalıyım ??? ayrıca ne tür haklara sahibim ?? bu konuda beni aydınlatırsanız çok minnettar olurum . SAYGILARIMLA . . .

Son düzenleme:
işvereninizle ödeme konusunda yakın zamanda görüştüğünüzü düşünerek,ÇSGB 'na şikayette bulunmanızı öneririm.
mahkeme süreci uzun bir süreç olduğundan bu şeklide probleminizi daha hızlı çözeceğinize eminim.
sonuçta sizin ödemelerinizi yaptıklarını kanıtlayamayacaklarından, ödemelerinizi alırsınız diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hakedişinizi alırsınız ancak ihbarınızı alacağınız belli değil. çünkü sizi işten çıkarma nedenlerini bilmiyorsunuz. Haklı sebeple ihbar ödemeden çıkarmış da olabilirler.