İki Ayrı Firmada Çalışanların Durumu

Ynt: İki Ayrı Firmada Çalışanların Durumu

gerçekte böyle birşey mümkün değil .1 insan mesai saatleri içinde tam gün 2 yerdede ssk lı olamaz diye düşünüyorum.
ancak part tıme olursa olabilir kanaatindeyim.

İki farklı firmada örneğin 20+10 şeklinde çalışabilir diye düşünüyorum.

e-mustafa 10,arkadaş demiş ki;
sigortalı olarak iki ayrı firmada tam süreli olarak çalışılabilirmi ?

arkadaşın sorusunu ben ''işçinin 1 ay boyunca sürekli çalışması'' şeklinde algıladım.ona göre cevapladım.

sizin dediğiniz;yazmaya ,sormaya bile gerek yok elbetteki olabilecek birşey.aksinide savunmadım zaten.

Merhaba,
Bir kişinin iki ayrı firmada çalışması ve her iki firmanın bordrosunda 30 gün olarak görünmesinin herhangi bir sakıncası yoktur. Bunun aksine herhangi bir hüküm olmadığı gibi fazladan yatırılan primlerin nasıl iade edileceğini düzenleyen hüküm mevcuttur.

NİSAN123 ' Alıntı:
e-mustafa 10,arkadaş demiş ki;
sigortalı olarak iki ayrı firmada tam süreli olarak çalışılabilirmi ?

arkadaşın sorusunu ben ''işçinin 1 ay boyunca sürekli çalışması'' şeklinde algıladım.ona göre cevapladım.

sizin dediğiniz;yazmaya ,sormaya bile gerek yok elbetteki olabilecek birşey.aksinide savunmadım zaten.

Doğrudur; benim yazım direk soruya cevaptı yanlış anladınız galiba.

niye olmasın. örn. bir binayı iki firma kullanmaktadır. her iki firmada gece bekçisi olarak aynı kişi ile anlaşmıştır.

olurda yıllık izimnde kıdem de ıhbarda biraz tartışma var arkadaşlar.

Birden fazla firmada tam gün çalışma olabilir. Fazla ödenen (ssk tavanı üstü) primler iade edilir. İade alınan ssk primleri beyan edilerek vergilendirilir. (arızı kazanç).
İhbar ve kıdemde hiç bir tartışma yoktur. Kayıtlar neyse odur. Bordroda gösterilen